Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer stacjonarny po czyszczeniu przestał się włączać

mnichu123 17 Gru 2016 12:39 294 6
  • #1 17 Gru 2016 12:39
    mnichu123
    Poziom 5  

Witam posiadam problem polegający na tym, ze po włączeniu przycisku power świeci ie tylko światełko z przodu obudowy i nic sie nie włącza. Dodam jeszcze, ze przed tym czyściłem radiator (nie pierwszy raz) i wymieniałem pastę, przed tym wyłączyłem zasilacz i go odpiąłem oczywiście. Wyjąłem również mniejszy kabel od zasilania i kabel pwr fan bo mi przeszkadzały. Kiedy skończyłem wszystko i podłączyłem każdy element tam gdzie był po podpięciu kabla zasilania, włączeniu zasilacza i naciśnięcia przycisku włączającego komputer ten świeci tylko światełkiem na obudowie i nie daje żadnych innych oznak życia. Z gory dziekuje za pomoc w tym problemie.

0 6
  • #2 17 Gru 2016 12:47
    dawidsonki
    Poziom 13  

Witam, po 1 sprawdź czy dobrze podpiete są kable do płyty głownej (chodzi o te z LED i włączników) i wykonaj reset CMOS zworka na płycie głownej obok kości biosu lub poprostu wyjmij baterie na chwilę.

No i przydało by się abyś podał specyfikacje całego sprzętu (wraz z zasilaczem) bo to raczej nie forum dla wróżbitów :D i popraw nazwę tematu.

0
  • #3 17 Gru 2016 14:37
    mnichu123
    Poziom 5  

Sprawdziłem te kable LED itp. i według instrukcji płyty głównej wszystko jest na swoim miejscu jednak po podłączeniu zasilania i włączeniu zasilacza to światełko z obudowy się świeci cały czas. Wyjąłem również baterię i nadal nie reaguje po włączeniu. Takie sa specyfikacje:
    Zasilacz Chieftec gpa-500s8 500W
    Procesor Amd athlon II x2
    Płyta główna Asrock 980de3
    Płyta graficzna Geforce gtx650
    8GB ramu

0
  • #4 17 Gru 2016 15:14
    dawidsonki
    Poziom 13  

Rozumiem że dioda LED świeci się cały czas po podpieciu zasilacza do prądu czy tylko po nacisnięciu przycisku power ?

Powiedz coś wiecej o calej procedurze czyszczenia która przeprowadziłeś, nie zjechał ci np śrubokręt podczas sciągania chłodzenie i nie uderzył w płytę albo np czy wyjmowałeś procesor z gniazda.

Posiadasz miernik uniwersalny ? Zasilacz jest dobrej marki ale to nie wyklucza że mógł paść, przydało by się sprawdzić napięcia na wszystkich liniach normalnie i podczas wciskania przycisku power.

Jeszcze dla pewności masz tu 3 wystające piny http://screenshot.sh/ouVJWsxxGCadP przesuń zworkę o 1 w bok i spowrotem.

0
  • #5 17 Gru 2016 15:58
    mnichu123
    Poziom 5  

Dioda świeci cały czad po podpięciu zasilacza. Po przełączeniu tych pinów jest taka różnica, że dioda świeci sie dopiero po włączeniu przyciski power. Podczas czyszczenia nie wyjmowałem procesora ale za to później to zrobiłem by sprawdzić czy wszystko jest z nim w porządku, włożyłem go według złotego trójkąta także to nie jest raczej jego wina.
    Dodano po 1 [minuty]:
    Wykonałem czynność czyszczenia tak jakby jeszcze raz odpinając te same kable i wyjmując procesor i po podłączeniu wszystkiego komputer sam sie włączył.
    Dodano po 4 [minuty]:
    Po wyłączeniu komputera normalnie na przycisku i włączeniu go znowu słyszę parę (naliczylem 9 lub 10 bo na początku był jeden jakby przerwany) pojedynczych dźwięków od speakera po których jest chwila ciszy i znowu pojedynczy dźwięk, obrazu na monitorze nie ma.

0
  • #6 17 Gru 2016 16:01
    dawidsonki
    Poziom 13  

Zworke miałeś przełożyć na chwilkę aby tylko zewrzeć te piny.

Świetnie, powiedz mi ilość tych pojedynczych piknięć i ich długość to powiem ci co go boli.

@edit Wskazuje to na coś z biosem, aby napewno przełożyłeś zworke spowrotem ? Spróbuj jeszcze raz zresetować pamięć CMOS zworką, wypiąć ramy i puścić go bez pamięci, wyłączyć i włączyć już normalnie z ramem.

@edit 2 Rozumiem że do komputera masz tylko podpięty kabel zasilający i ten od monitora. Sprawdź czy wentylator z CPU jest dobrze podpięty, na czas testu wypnij kabel sata dysku twardego i nagrywarki.

@edit 3 jakby było 1 długi 8 krótkich obstawiam karte ale 1 długi 9 krótkich nie pasuje do tablicy kodów biosów AMI http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm

0
  • #7 17 Gru 2016 16:25
    mnichu123
    Poziom 5  

1 dłuższy na początku i potem 9 a po chwili ciszy jeden pojedynczy.
    Dodano po 10 [minuty]:
    Bez ramu były 3 dźwięki powtarzane cały czas, kiedy ponownie włożyłem jest jeden dłuższy i 9 krótkich po czym jest chwila przerwy i jeden pojedynczy.
    Bez dysku i nagrywarki jest nadal tak samo

Dodano po 4 [minuty]:

Odkryłem problem, karta graficzna sie lekko odpieła od gniazda i po docisnieciu jej wszystko juz działa, dziękuję bardzo za pomoc :)

0