Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 4 - Fotel pneumatyczny nie podnosi pod obciążeniem

kamilex102 17 Gru 2016 12:59 1440 6
  • #1 17 Gru 2016 12:59
    kamilex102
    Poziom 6  

Witam. Mam problem z fotelem pneumatycznym w scanii. Fotel w wersji luxury (komfort) nie podnosi sie gdy siedze na nim. Gdy nikt na nim nie siedzi fotel podniesie sie do wyskosci maksymalnej po czym opada do poziomu zero i znowu sie podnosi. Czarny sterownik (podmieniałem z fotela który dziala i bez zmian) na sterowniku dioda mruga 4 razy. Elektrozawór tez podmieniałem. (Samochod mial orginalnie fotel medium podmieniłem na komfort). Zna ktos jakiegos fachowca z lubelskiego od foteli pneumatycznych?

0 6
  • #4 18 Gru 2016 09:04
    kamilex102
    Poziom 6  

Tak też zrobię z potencjometrem. Były do niego pocięte przewody i musiałem lutować. Ciężko jest wymienić potencjometr?

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

HADŻI napisał:
    Tu masz opis kodu.

Dzięki też mam rozpiskę kodów do foteli scanii 4. ;)

0
  • #5 24 Gru 2016 08:09
    kamilex102
    Poziom 6  

Okazało się potencjometr był dobry, tylko elektrozawory oba które podmieniałem były uwalone. Naprawiłem elektrozaworki i fotel śmiga jak marzenie. Jeszcze tylko został mi do wymiany zawór powietrzny, który odblokowuje oparcie i umożliwia ustawienie kąta pochylenia. W moim niestety końcówka jest urwana. Numer części Scania 1386986. Nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć może ktoś wie gdzie dostanę? ;) Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

0
  • #6 24 Gru 2016 14:10
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Na pewno w Scanii to dostaniesz ale cena może być mało zachęcająca.

0
  • #7 24 Gru 2016 20:57
    kamilex102
    Poziom 6  

Dlatego pytam tutaj. Może ktoś ma taki fotel na części ;)

0