Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki SX4 1.6 VVT-I - Falują obroty, duża dawka paliwa, gaśnie na jałowym.

ptrq92 17 Gru 2016 14:36 648 3
  • #1 17 Gru 2016 14:36
    ptrq92
    Poziom 11  

Witam,

W moim SX4 od jakiegoś czasu falują obroty na biegu jałowym a w trakcie przyspieszania i wolnej zmianie biegów gaśnie.
    Samochód miał zaślepiony egr bo się zaciął. Wymieniłem na sprawny błędy usunąłem i dalej to samo.
    Sprawdzałem zawór EGR, VVT-I, czujnik położenia wałka rozrządu, zdejmowałem pokrywę zaworów, łańcuch nie ma luzów.
    Samochód nie wskazuje błędów.
    Bylem na komputerze, wszystko jest niby ok. Odpinałem przepływomierz dalej to samo.
    Sprawdzałem świece, są mokre. Wychodzi na to, że jest zbyt duża dawka benzyny/gazu (samochód zachowuje się tak samo na LPG i benzynie.

Proszę o pomoc co może być nie tak. Dziwne jest to ze sondy nie wskazują błędu.

• #2 18 Gru 2016 09:44
    Piasek80
    Poziom 28  

Zbyt niskie ciśnienie na reduktorze gazu sprawiło ubogą mieszankę LPG a za nią poleciały nastawy benzyny bo to jest powiązane.
    Dłuższa jazda na takich nastawach i zniszczysz głowicę silnika.
    Wyjmij bezpiecznik od instalki LPG i zdejmij klemę (-) z akumulatora na noc. Rano podłącz klemę, włącz zapłon, odczekaj 30sek żeby sterownik silnika wczytał mapy referencyjne i odpal na benzynie - bez bezpiecznika instalki LPG nie ma - i jedziesz prosto do gazowni na strojenie instalacji.

• #3 22 Gru 2016 20:38
    ptrq92
    Poziom 11  

Niestety po wypięciu gazu i odłączenia akumulatora nic się nie zmienia. Może jakieś inne pomysły?

• #4 30 Sty 2017 18:53
    ziaja25
    Poziom 9  

Witam. Mogą być dwie przyczyny. Po pierwsze brudna przepustnica po odlaczeniu akumulatora wróciła do fabrycznych i nie trzyma obrotów lub bardziej prawdopodobne podstawione zawory. Ja stawiam na zawory bo jest LPG. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME