Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RH57H90707F side-by-side - komunikat PC ER

kamil.ck13 17 Gru 2016 15:23 678 5
  • #1 17 Gru 2016 15:23
    kamil.ck13
    Poziom 8  

Witam,
    mam problem z lodówką Samsung RH57H90707F side-by-side. Lodówka po nagłym zaniku napięcia i jego szybkim powrocie wyświetla komunikat PC ER. Elektronika wygląda na nieuszkodzoną, tz. nie ma żadnych wystrzelonych kondensatorów, czy poddymionych elementów. Słychać, jak jeden z przekaźników się załącza i wyłącza z częstotliwością około sekundy. Równo z przekaźnikiem prztyka kompresor i jakieś coś przy kompresorze. Tyle wiem i nie mam pomysłu jak to zdiagnozować. Lodówkę sprawdzałem po godzinie (i więcej), ale to nic nie zresetowało. Serwisy do poniedziałku nic nie powiedzą, a i tak gwarancja skończyła się (o zgrozo) 4 grudnia, ale na kompresor jest jeszcze prawie 8 lat. Jakieś pomysły?

0 5
  • #2 17 Gru 2016 16:04
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

kamil.ck13 napisał:
    komunikat PC ER

Błąd komunikacji pomiędzy panelem a główną elektroniką.
    Wciśnij jednocześnie Frezer i Fridge (chyba dwa górne) i przytrzymaj przez 8 sekund.
    Jeśli to nic nie zmieni to wygląda na to że masz do naprawy główną elektronikę.

0
  • #3 17 Gru 2016 22:06
    kamil.ck13
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź,
    zmieniło tyle, że wyświetla mi się błąd 41 e. Jak przytrzymam trochę krócej niż 8 sekund to wyświetla mi się 0 stopni na lodówce i zamrażalniku i tyle, nic dalej nie działa. Może wiesz co ten błąd oznacza?

0
  • #4 17 Gru 2016 22:43
    mrhari

kamil.ck13 napisał:
    zmieniło tyle, że wyświetla mi się błąd 41 e

Tak jak napisałem wyżej:
    mrhari napisał:
    wygląda na to że masz do naprawy główną elektronikę.

Niestety.

0
  • #5 17 Gru 2016 22:48
    kamil.ck13
    Poziom 8  

No tak, tylko coś ten błąd musi oznaczać skoro się wyświetlił, może nie jest aż tak źle, że trzeba całą płytę główną kupić nową (pewnie strach patrzeć na ceny). Wygląda na to że będę musiał poczekać do poniedziałku i dzwonić na serwis, może coś doradzą telefonicznie, bo najbliższy jest 100 km drogi :(

0
  • Pomocny post
    #6 17 Gru 2016 22:55
    mrhari

kamil.ck13 napisał:
    No tak, tylko coś ten błąd musi oznaczać skoro się wyświetlił

mrhari napisał:
    Tak jak napisałem wyżej:

mrhari napisał:
    Błąd komunikacji pomiędzy panelem a główną elektroniką.

Powodem może być:
    kamil.ck13 napisał:
    zaniku napięcia i jego szybkim powrocie

0