Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - start bez AC

JarekMk 17 Gru 2016 15:38 579 10
  • #1 17 Gru 2016 15:38
    JarekMk

Poziom 9  

Cześć,

Jak wystartować Micrę bez napięcia z transformatora? Jedynie po DC

1 10
  • #3 17 Gru 2016 18:05
    JarekMk

Poziom 9  

Czytałeś co napisałem?

Jak uruchomić Micrę tylko z napięcia 12V np. akumulatora.

0
  • #4 17 Gru 2016 18:22
    xury
    Poziom 38  

Czytałeś to co napisał kolega sharp?
    Nie masz czym otworzyć pdf-a na stronie nr 16?

0
  • #5 17 Gru 2016 23:35
    michualex

Poziom 22  

JarekMk napisał:
    Czytałeś co napisałem?

Jak uruchomić Micrę tylko z napięcia 12V np. akumulatora.

wejscie akumulartora jest wyłączane po zaznaczeniu opcji, o której pisał kolega wyżej.
    Wieć akumulator podłączas wtedy tylko pod inny zewnętrzny zasilacz. No chyba, że tylko na chwilę chcesz odpalić micrę z akumulatora ale to nie wiem po co ci to i co chcesz osiągnąć :D

Normalnie nie uruchomisz żadnej centrali (tak wiem micra nie jest centralą) satela tylko z akumulatora
    .
    Moderowany przez suworow:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #6 17 Gru 2016 23:48
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

michualex napisał:
    wejscie akumulartora jest wyłączane po zaznaczeniu opcji
    Wyłączany jest cały zasilacz Micry.
    michualex napisał:
    akumulator podłączas wtedy tylko pod inny zewnętrzny zasilacz
    Wyjaśnij, proszę czemu ma to służyć? Skoro mamy 230V to po co rezygnować z przyzwoitego zasilacza klasy A Micry i zastępować go jakimś... "zewnętrznym zasilaczem"...?
    michualex napisał:
    chcesz odpalić micrę z akumulatora ale to nie wiem po co ci to
    Słyszałeś kiedykolwiek o zabezpieczaniu obiektów bez zasilania 230V? garaże wolnostojące, budowy domów jednorodzinnych, pomieszczenia gospodarcze...
    michualex napisał:
    Normalnie nie uruchomisz żadnej centrali (tak wiem micra nie jest centralą) satela tylko z akumulatora.
    Oczywiście, że uruchomimy. Trzeba tylko wiedzieć, jak.

0
  • #7 18 Gru 2016 00:59
    michualex

Poziom 22  

sharp napisał:

michualex napisał:
    wejscie akumulartora jest wyłączane po zaznaczeniu opcji
    Wyłączany jest cały zasilacz Micry.

Autor pytał o np. akumulator więc pomyślałem o akumulatorze, który jest podłączony do centrali, a nie jakiś zupełnie zewnętrzny. Wiem, że wyłączany jest cały układ zasilający.

sharp napisał:
    Wyjaśnij, proszę czemu ma to służyć? Skoro mamy 230V to po co rezygnować z przyzwoitego zasilacza klasy A Micry i zastępować go jakimś... "zewnętrznym zasilaczem"...?

Nie wiedziałem do czego autor chce to wykorzystać i pomyślałem, że chce to zasilić np. z jakiegoś bufora 12V.
    sharp napisał:

michualex napisał:
    chcesz odpalić micrę z akumulatora ale to nie wiem po co ci to
    Słyszałeś kiedykolwiek o zabezpieczaniu obiektów bez zasilania 230V? garaże wolnostojące, budowy domów jednorodzinnych, pomieszczenia gospodarcze...

Nie zabrałem tego w ogóle pod uwagę. Mój błąd.
    sharp napisał:

michualex napisał:
    Normalnie nie uruchomisz żadnej centrali (tak wiem micra nie jest centralą) satela tylko z akumulatora.
    Oczywiście, że uruchomimy. Trzeba tylko wiedzieć, jak.

Napisałem przecież, że normalnie. Podawanie masy na zacisk AC to nie jest normalne uruchamianie centrali.

0
  • #9 20 Gru 2016 13:29
    jires
    Poziom 11  

Podsumowując zażartą dyskusję wyżej:

Moduł Micra może być zasilany bezpośrednio 12Vdc na terminalach AUX (+12v) i COM (GND).
    Pytanie tylko czy można go uruchomić w taki sposób na ustawieniach fabrycznych, bo tego nie próbowałem. Trzeba spróbować. Jeżeli centralka się nie uruchomi, to trzeba uruchomić ją standardowo poprzez 18Vac i w programie GPRS Soft zaznaczyć opcję "zasilanie 12V dc". Po tym zabiegu będzie pracować na zasilaniu 12Vdc.
    Tyle w temacie.

0
  • #10 20 Gru 2016 14:08
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

jires napisał:
    Moduł Micra może być zasilany bezpośrednio 12Vdc na terminalach AUX (+12v) i COM (GND).
    Pytanie tylko czy można go uruchomić w taki sposób na ustawieniach fabrycznych, bo tego nie próbowałem

Da się (sprawdzone).

0
  • #11 20 Gru 2016 19:20
    luk9753
    Poziom 24  

Wystarczy przez chwilę podać minus z aku na któryś COM, centrala wystartuje bez zasilacza.

0