Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Numatic CT 470-2 - nieszczelny cieknie

piotrunia86 17 Gru 2016 15:44 441 3
  • #1 17 Gru 2016 15:44
    piotrunia86
    Poziom 3  

Odkurzacz Numatic CT 470-2 - nieszczelny cieknie
    Witam
    Używam odkurzacza piorącego Numatic CT470-2. Zakupiłem go ponad rok temu i nie miałem z nim żadnych problemów. Dziś zauważyłem, że cieknie mi woda (brudna) czyli z separatora z pod głowicy. Woda dostaję się jakby była tam jakaś nieszczelność. Miałem tak nie raz i wystarczyło poprawić lub docisnąć głowicę (górną część odkurzacza) i po problemie, a teraz przy praniu wydostaje się z niego woda (na początku nic, a po paru minutach już kapie).

I nie jest to też spowodowane pianą w środku bo nawet do zbiornika na chemię wlewałem czystą wodę i dalej po paru minutach zaczynał przeciekać. Jest to uciążliwe i niebezpieczne bo za każdym razem kiedy go "zalewa" trzeba go osuszać. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić żeby tą usterkę wyeliminować. Może wymiana uszczelki by pomogła ale nie jestem pewien czy to właśnie ona jest przyczyną, a nie wiem czy opłaca mi się wydać na coś 80zł jak nie jestem pewien czy to faktycznie to...
    Pozdrawiam i proszę o pomoc...

0 3
  • #3 17 Gru 2016 16:30
    piotrunia86
    Poziom 3  

Nie ma żadnych pęknięć - sprawdzałem nawet z latarką. Mogło się coś odkształcić?

0
  • #4 16 Lis 2017 23:47
    neidi
    Poziom 10  

Wiem , że temat stary ale odpiszę.

Budowa tego odkurzacza jest prosta jak budowa cepa. Rozkręcić go a twoim oczom ukaże się silnik i pompa. Jeżeli cieknie ze środka to pewnie wężyk przed lub za pompą jest obluzowany lub pęknięty. Może też cieknąć woda z nieszczelnego złącza gdzie podłączasz wężyk podający wodę i dostawać się pod pokrywę. Ale mówimy tu cały czas o czystej wodzie.
    Odkurzacz jest tak zbudowany, że nie ma szans aby brudna woda dostawała się pod kopułę silnika, chyba że zalałeś odkurzacz grubo.

0