Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R 420 2008r. - Usterka silnika kod 4754*

jacedere 17 Dec 2016 16:52 5151 10
 • #1
  jacedere
  Level 9  
  Po wymianie pompy paliwa pojawił się komunikat "USTERKA SILNIKA". Błąd aktywny EMS 4754. wskazuje na 11180. Do tego świeci "dymek" od emisji spalin. Wcześniej, zanim padła pompa czasem się zapalał ale gasł. Po wymianie pompy trochę kręciłem rozrusznikiem. Jak odpaliła było sporo dymu z wydechu, może to miało wpływ na "dymek" Rozebrałem też zawór elektromagnetyczny gaszenia. Wszystko w nim OK. Auto pali normalnie, bez problemu. Dodam że pompę założyłem używaną, może za małe ciśnienie daje i stąd ta "USTERKA SILNIKA", co?
 • #2
  klika60
  Level 15  
  Otwarty zawór odcinania paliwa. Ciśnienie zasilania nie spada wystarczająco szybko, gdy silnik zostaje wyłączony po przez zawór odcinający paliwo. Na środku listwy znajduje się zawór odcinający paliwo jest w kolorze czerwonym, prawdopodobnie się zablokował. Należy go rozebrać wymyć i złożyć
 • #3
  saron22
  Trucks specialist
  klika60 wrote:
  Na środku listwy znajduje się zawór odcinający paliwo


  Jedno sprostowanie: na środku listwy znajduje się czujnik ciśnienia i temperatury paliwa. Zawór odcinający znajduje się tuż obok filtra paliwa - charakterystyczna gruszka przykręcona na 4 śruby i dochodzą do niego 2 przewody na kluczyk 8mm.
 • #4
  jacedere
  Level 9  
  3 razy go rozbieralem. Czyscilem i dalej to samo.Moze zużyty?
 • #6
  szaman108
  Level 31  
  A może źle poskladany .Ile masz w nim blaszek?
 • #7
  jacedere
  Level 9  
  2 sztuki blaszek. wkładałem też jedną ale gorzej palił silnik. Przy dwóch pali bezproblemowo. Czy przypadkiem dymek od emisji spalin nie uruchomił tego komunikatu "usterka silnika"?
 • #8
  szaman108
  Level 31  
  A silnik gaśnie normalnie po przekręceniu kluczyka?
 • #9
  jacedere
  Level 9  
  Gaśnie normalnie tak jak wczesniej przed usterką. Nie ma zadnej różnicy
 • #10
  szaman108
  Level 31  
  To ok jeśli gaśnie normalnie.Na logikę to sterownik silnika nie jest w stanie sprawdzić elementów mechanicznych tego zaworu,jemu ma sie zgadzać rezystancja i to wszystko co może sprawdzić.Jeśli będzie Ci się pojawiał ten błąd ponownie wymień samą cewkę zaworu(nie jest to nic nowego że generuje błąd sam osobiście wymieniłem ich trochę)Co do ,,dymka" to włącz zapłon poczekaj z minutę wyłącz zapłon odczekaj minimum 30 sekund i tak zrób trzy razy,jeśli błąd nie jest aktywny ,,dymek" zgaśnie.Po serwisie jak odpalasz HPI euro cztery gdzie był powiedzmy wymieniany filtr paliwa to dymek na wyświetlaczu jest normą.Spadek ciśnienia paliwa na zasileniu lekie zakopcenie na niebiesko i ,,dymek" gotowy.
 • #11
  jacedere
  Level 9  
  Dzięki. Spróbuję zrobićzrobić tak jak radzisz.