Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ENL6298X3 - Nie rusza agregat inwerterowy Embraco VCC32456

17 Gru 2016 19:24 3390 5
  • Poziom 26  
    Witam
    Chłodziarko zamrażarka jak w temacie. Działają wszystkie funkcje, wyświetla temperaturę, poza agregatem, który się nie załącza. Nie ma błędów.
    Podejrzewam inwerter, ale PCB jest dość solidnie przyklejony silikonem od spodu druku za elementy do obudowy, oczywiście, jak trzeba to trzeba, ale wolałbym nie odklejać, jak nie trzeba.

Mam serwisówkę, ale nic nie piszą o błędach związanych z inwerterem. Widać, komunikacja jest jednokierunkowa, jeden transoptor służy do izolacji galwanicznej, więc moduł główny nie może "wiedzieć", czy agregat pracuje, może tylko "na ślepo" zadawać obroty.

Pytanie, czy ktoś spotkał się w podobnym sprzęcie z tym problemem? Czy można włączyć inwerter do zasilania bez podłączonego agregatu, aby sprawdzić przetwornicę inwertera? Czy można zwykłym falownikiem sprawdzić agregat, czy ma on silnik BLDC?
    Electrolux ENL6298X3 - Nie rusza agregat inwerterowy Embraco VCC32456 Electrolux ENL6298X3 - Nie rusza agregat inwerterowy Embraco VCC32456
    Niektórzy tak testują inwerter w tej lodówce: :arrow: Link lub tak: :arrow: Link. Zadają impulsowanie i kompresor powinien pracować.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    w NIM jest silnik BLDC próbowałeś zamienić fazy ( obroty)?, na ruszenie sprężarki na kilka sekund ustawić niższe napięcie na falowniku i próba może być wykonana.
  • Poziom 26  
    Nie zamieniałem faz, tam jest bardzo słabe dojście, żeby cokolwiek sprawdzić - trzeba przewrócić lodówkę, odkręcić dolną blachę i agregat, aby wyciągnąć inwerter.

Zwykłym falownikiem trzyfazowym próbować zasilić agregat BLDC? Czy w pierwszym rzucie podłączyć falownik do 230V i sprawdzić bez agregatu napięcie na elektrolitach przetwornicy, które są od góry dostępne? Tylko czy włączenie bez agregatu nie uszkodzi falownika?
  • Specjalista AGD
    Albo zimne luty w falowniku lub zablokowana sprężarka z powodu nieszczelności układu po ssawnej stronie układu, to najbardziej prawdopodobne.
    Możesz włączyć bez obciążenia lub połączyć trzy żarówki np. 15W w trójkącie i tak załączyć.
  • Poziom 26  
    Moduł rozebrany i przejrzany - przetwornica pracuje, brak zimnych lutów. Pomierzyłem przy załączonych żarówkach. Agregat się nie załącza. Czy da się jednoznacznie ustalić, co się uszkodziło, czy falownik, czy tak jak przedmówca napisał - zablokowany agregat?
    Próbowałem też zapytać na forum Euras.
  • Specjalista AGD
    Możesz wysłać do mnie przetwornicę, mam taką sprężarkę na próbę. Ale jak pisałem kiedyś podłączałem na moment sprawdzenia do falownika silników indukcyjnych tą sprężarkę chodziła ale się szybko grzała wtedy był uszkodzony oryginalny falownik który to uruchomiłem.