Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Fino D290N - boot certifiaction verify, nie włącza się.

prolaky 17 Gru 2016 21:09 6018 12
  • #1 17 Gru 2016 21:09
    prolaky
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z telefonem LG fino D290N, bez simlocka na pewno, soft chyba z plusa.
    Zaczęło się od tego że nie mogłem pobierać mmsów. ( sieć t-mobile)
    pomyślałem ze nie mam skonfigurowanego mms.
    gdy nie mogłem znaleźć menu gdzie to wpisać pomyślałem ze aktywuje opcje programistyczne (kilka razy kliknąłem na numer kompilacji),
    wyskoczył napis ze jestem już programistą lub deweloperem.
    oczywiście nie było to niepotrzebne do konfiguracji mms, znalazłem gdzie to wpisać,
    konfiguracje wpisałem ręcznie lecz nie pojawiła się na liście wiec pomyślałem może trzeba zresetować telefon,
    i niestety już się nie włączył, podejrzewam że to przez te opcje programistyczne.

Przy próbie włączenia wyskakuje logo lg a potem komunikat:
    ERROR: boot certification verify
    [1160] secure booting Error!
    [1160] Cause: boot certification verify.

Potem telefon wyłącza się i jak chcę znowu spróbować włączyć to muszę wyjąc baterię.
    Nie miał żadnego roota, nic nie grzebane.
    Sprawdziłem też :
    Telefon wchodzi w tryb factory reset ale reset już się nie udaje.( volume down + power, puszczam przy pojawieniu sie logo lg i znowu trzymam)
    Nie wchodzi w download mode, wyskakuje ze próbuje włączyć ten tryb ale po chwili pojawia się błąd boot certification verify i wylacza sie ( volume up + podłączenie kabla usb)
    próbowałem tez volume up+ power (recovery mode chyba) pojawienie się loga puszczam i znowu trzymam, nic to nie dało.

po podłączeniu do komputera pojawia się pamieć masowa z 2 folderami: image i verinfo.

umie mi ktoś pomóc ? czytałem różne poradniki również w języku angielskim ale każdy może wejść w download mode.
    telefon mam miesiąc a zapłaciłem ponad 200 zl, nie chce żeby to były pieniądze wyrzucone w błoto...

0 12
  • #4 30 Kwi 2017 19:01
    gustaw604196763
    Poziom 9  

Spróbuj skorzystać z tego poradnika: https://forum.cyanmod.pl/topic/7910-lg-l-fino-telefon-nie-zaskakuje/.. Jeśli komputer widzi telefon, to właśnie ta metoda powinna pomóc. Musisz podłączyć telefon do komputera tak jakbyś chciał go wprowadzić w Download Mode i tak jak piszesz wtedy pod Windowsem pojawiają się te dwa katalogi na jednej widocznej partycji telefonu, ale zgodnie z załączonym poradnikiem musisz całą operację przeprowadzić uruchamiając Linuxa. Miałem ten sam przypadek na LG L Fino (D290n), który dostałem do ręki i korzystając z podobnego poradnika niestety puki co ucegliłem telefon, ale tylko przez to, że skorzystałem z niewłaściwego pliku aboot.img. Korzystając z tego poradnika skorzystaj z załączonych do niego plików i powinno być ok. Przy chwili postaram się opisać cały proces wykonywany pod Linux Mint, bo w tej wersji Linuxa masz łatwy dostęp do terminala a ścieżka dostępu do pulpitu to: Mint/Desktop. Mam nadzieję, że te dane pomogą Ci już uratować telefon.

0
  • #5 20 Maj 2017 20:40
    kowalelektronik
    Poziom 12  

Witam.
    Już sporo takich naprawiłem :)

Są 2 opcje, pierwsza to kabel z rezystorem wymuszającym download mode (910K)
    I instalacja od nowa softu. Druga to jak nie zadziała kabel z wymuszeniem download mode, naprawa Octoplusem z użyciem testpointa. Zwieramy testpoint do masy i podpinamy usb. Telefon jest wykryty jako qualcomm hs-usb qdloader 9008 i octoplusem można wgrać boota od nowa.

Pozdrawiam.

0
  • #6 20 Maj 2017 23:38
    gustaw604196763
    Poziom 9  

Witam.

Do kowalelektronik.
    Bardzo proszę o jakieś bliższe informacje, jak w przypadku LG L Fino D290n wymusić wykrywanie telefonu przez komputer. Tak jak napisałem w poprzednim poście obecnie telefon nie jest wykrywany przez komputer, jedynie zawibruje krótko po wciśnięciu przycisku "POWER" a przy podłączeniu do ładowania wibracja jest dłuższa. Zdaje się, że baterie ładuje, ale w "Download Mode" nie mogę go wprowadzić. Przy zupełnie rozładowanej baterii zapala się na moment ekran pkazując symbol bateri z "0%" naładowania, później ekran gaśnie. Bez baterii telfon podłączony do kompa pokazuje symbol baterii z trójkątem z wykrzyknikiem. Nie znalazłem informacji, gdzie ten model ma testpoint. Chociaż właściwie powinienem raczej zapytać o tę pierwszą metodę z kablem z rezystorem, W jaki sposób w LG L Fino D290n go podłączyć, by spróbować wprowadzić telefon w "Download Mode"?

Pozdrawiam.

1
  • #7 21 Maj 2017 11:44
    kowalelektronik
    Poziom 12  

Witam.

Kabel potocznie nazywany P990 Flash cable, z rezystorem 910K.

Podpinamy kabel do pc, telefon bez baterii podpinamy do kabla, czekamy aż pojawi się download mode na lcd, jak będzie wkładamy baterie i fleshujemy.

Na aukcjach można kupić kable 3 w 1, z przełącznikiem 56K / 130 K / 910K

Można zrobić samemu...

Zaznaczam że jak boot uszkodzony jest już to nie wejdzie w download, tylko testpoint. Szanse masz 50/50.

Pozdrawiam.

1
  • #8 22 Maj 2017 00:34
    gustaw604196763
    Poziom 9  

Witam.

Dzięki za odpowiedź. Kabel ten faktycznie kojarzę, ale on i tak chyba by miał zastosowanie do innych modeli LG. Gdybyś mógł podpowiedzieć, gdzie szukać w D290n testpointa, to byłbym wdzięczny. Po wprowadzeniu tego modelu w stan kiedy jest wykrywany jako qualcomm hs-usb qdloader 9008 można skorzystać z QFIL, aby uzyskać tryb "Download Mode". Znalazłem dwa poradniki na ten temat: https://forum.xda-developers.com/d290n/how-to...de-how-to-unbrick-lg-l-fino-qualcomm-t3495192 i http://www.droidsavvy.com/unbrick-qualcomm-mobiles/..

Pozdrawiam.

0
  • #11 16 Lut 2018 09:51
    gustaw604196763
    Poziom 9  

Tak. Spróbować nigdy nie zaszkodzi. Chociaż z moich doświadczeń mimo, że jeden D290n dzięki metodzie z wykorzystaniem BoardDiag v2.99a wstał, to po zaciągnięciu wszystkich aktualizacji dostał zawiechy i ponownie stał się martwy. Druga reanimacja już go nie ożywiła.

0
  • #12 16 Lut 2018 12:32
    Wiadziu
    Poziom 10  

A co jeśli w programie BoardDiag EMMC TEST wywala to co na pierwszym zdjęciu tzn. sbl1 partition - verify fail ?
    Dla EMMC TEST próbowałem użyć opcji Erase bo tak wyczytałem na innym forum, żeby wyczyścić, odłączyć i podłączyć tel. i spróbować użyć Read/Write ponownie i mimo, iż po tym zabiegu pokazuje Flash - erased i PASS to przy ponownym R/W dalej jest FAIL.
    Nie stosowałem opcji z rozkręceniem telefonu - czy powinienem ?
    Czy AP Chipset dla tego telefonu jest dobrze ustawione ?
    A i rozpakowane pliki musiałem przenieść bezpośrednio do katalogu C:/ ponieważ przy podaniu tej samej ścieżki co w DIR program się zamykał :(

LG Fino D290N - boot certifiaction verify, nie włącza się.LG Fino D290N - boot certifiaction verify, nie włącza się.

0
  • #13 16 Lut 2018 22:44
    gustaw604196763
    Poziom 9  

Podczas drugiej reanimacji, o której wspominałem wcześniej miałem dokładnie te same objawy więc raczej już telefon nie do odratowania. Przynajmniej na mój skromny stan wiedzy. Metody z QFIL-em też próbowałem i też bez powodzenia.
    Pozdrawiam.

1
  Szukaj w 5mln produktów