Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gtx 770m - Wyłącza się przy stosunkowo niskiej temperaturze

18 Gru 2016 01:35 609 11
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z tą kartą, a mianowicie, ostatnio przy stresie karta zaczęła wyłączać mi monitor, myślę, że problemem jest leeko zatarty już silnik radiatora, ale mimo wszystko, wydaje mi się, że temperatura, przy jakiej się wyłącza ( 75 stopni C), nie jest zabójczą dla tej karty graficznej (na innych forach wyczytałem, że spokojnie do 90) . Komp. niestety jest już po gwarancji, jednak, już wcześniej poszedł na gwarancję z tym problemem i dokonano konserwacji układu chłodzenia. Jak uważacie, co z tym robić ? Mogę nie robić nic, i wymienić wiatraczek wentylator, pewnie znowu podziała, przez pół roku, zastanawiam się, czy stare sposoby, ze spieczeniem karty nie będą pomocne (?). A może już czas na wymianę ? Laptop to MEDION ERAZER 17,3" X7815/1, czyli obudowa dość przewiewna, zresztą, pod obciążeniem, gdy radiator działa prawidłowo, trzyma 65 stopni, jest stosunkowo nowy, 2 lata ledwie, karta jest na złączu pci-e, także można ją spokojnie wyjąć.
  • Poziom 14  
    BlackAndRed157 napisał:
    myślę, że problemem jest leeko zatarty już silnik radiatora

Silnik radiatora, pierwsze słysze.

Jaki system operacyjny? W jaki sposób sie wyłącza? Gaśnie tak jakbyś odpiął z niego kabel zasilający czy np na początku gaśnie monitor wentylatory dalej działają i się wyłącza?

Jeśli laptop wyłącza się zawsze równo przy 75 stopniach to może masz ustawione "zabezbieczenie" od nadmiernej temperatury na taką niska wartośc. Pobierz program OCCT włacz "Power supply mode" i zapamietaj temperatury procesora i karty graficznej przy której komputer się wyłaczy, potem sprawdz jak komputer się zachowa dla samego testu CPU.
  • Poziom 10  
    No, ten malutki silniczek, który napędza wiatrak wentylator. Nie wiem, jak to nazwać inaczej. Windows 7. Matryca zmienia kolor ekranu na jednolity, dźwięk staje na jakimś tonie i albo stoi, i trzeba go wyłączyć na twardo, albo się resetuje. Właśnie ściągam i będę patrzał, zedytuje post.
    Edit
    Niestety, w trakcie, szlag trafil moj uklad ladowania, mam nadzieje, ze tylko gniazdo odlecialo, ale byl piekny rozblysk i sporo smrodu, wiec pewnie poszlo gdzies zwarcie na plyte, znajac moje szczescie, takze, zajrze do niego jutro i jesli sie uda, to wrzuce wybiki tych testow.
  • Poziom 41  
    Podaj że to jest laptop a nie PC - tutaj przy takich problemach nie zalecałbym odpalania OCCT /furmarków i innych rzeczy ale niektórzy lecą na pałe a co tam :)

Nie miałeś przy okazji problemów z zasilaniem ? Raczej coś z gniazdem zasilania miałeś nie tak a teraz się naprawiało.

Karta na MXM żeby być dokładnym :)

Porób zdjęcia karty i to coś się stało pod kartą przy okazji.
  • Poziom 14  
    enhanced napisał:
    nie zalecałbym odpalania OCCT /furmarków

To niby co byś zalecał ?

Takie benchmarki daja ci szczegółową informacje jak zachowuje sie komputer podczas obciażenia, to że sekcja zasilania nie wytrzymała to i tak by była kwestia czasu.
  • Poziom 11  
    Wentylator chodzi cały czas?
  • Poziom 10  
    Zlutowalem gniazdo, pin zamienilem na miedziany, a z niego do punktow poprowadzilem 2 kable (drugi punkt znalazlem na kondensatorze), zasilanie juz dziala, ale temperatura przy ktorej karta sie wylacza systematycznie spada, juz teraz wylacza sie przy 72° C, przy tescie power supply, test konczy sie gdy procesor osiaga 80°, ale program go chamuje, a przy grafice, po prostu, ekran jednolity i trzeba na twardo, w zalaczniku wrzucam, te zdjecie.
  • Poziom 41  
    Zdjęcie całej karty możesz wraz z założonymi termopadami i pastą jak wyglada możesz wstawić ?

dawidsonki napisał:
    enhanced napisał:
    nie zalecałbym odpalania OCCT /furmarków

To niby co byś zalecał ?

Takie benchmarki daja ci szczegółową informacje jak zachowuje sie komputer podczas obciażenia, to że sekcja zasilania nie wytrzymała to i tak by była kwestia czasu.

to nie stacjonarny komputer gdzie inaczej masz chłodzenie zrobione - do tego testy typu furmark/occt 3d gpu nijak nie mają jakiegokolwiek pokrycia z realnym obciążeniem grafiki - to ci gwarantuje no chyba że zrobisz konkretne OC z 40%.
    Na procku można wyciągnać tyle co prime95/occt cpu ale maltretować GPU takimi benchami w laptopie to samobójstwo.
  • Poziom 14  
    enhanced napisał:
    maltretować GPU takimi benchami w laptopie to samobójstwo.

Odpalając jakąkolwiek wymagającą grę (podkreślam wymagającą), gpu jest tak samo katowane.
  • Poziom 10  
    Z racji tego, że urwały mi się tuleje trzymające radiator, laptop poszedł na warsztat, zdemontowałem go do 0, wymieniłem tuleje, przy okazji wymieniłem gniazdo ładowania, które już niezbyt miło tam działało, zrobiłem kompleksowe czyszczenie i dorobiłem wszelkie już niezbyt dobrze trzymające plastiki, także teraz laptop dużo lepiej chodzi i chłodzi, niestety, temperatura z którą ekran się wywala, sukcesywnie spada ( już 66 stopni). Być może to wina grzania się innych komponentów grafiki, a nie samego procesora ? Termopady na grafice są w opłakanym stanie (często była ściągana, aby dostać się do gniazda zasilania ). Dodatkowo zauważyłem, że procesor karty graficznej jest w rogu, delikatnie uszczerbiony, czy to może dawać taki objaw ? Może warto przed wymianą samych termopadów wrzucić kartę do piekarnika :) ?