Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do zestawu STEREO (Mildotn 80; SU-V650) podłączenie, więcej tonów nisk

PedroCox 18 Gru 2016 10:32 564 7
  • #1 18 Gru 2016 10:32
    PedroCox
    Poziom 3  

Witam.
    Posiadam wieżę technics-a na bazie SU-V650 + wyremontowy zestaw głośnikowy Milton 80. Zastanawiam się na subwooferem do zestawu, chciałbym zwiększyć odczuwalność niskich tonów :D . Zostało mi trochę materiału po remoncie, więc koszt dotyczyłby głośnika niskotonowego + części do zwrotnicy + płyta MDF. Dodam, że mam możliwość wycięcia płyt na frezarce CNC. Nie chciałbym wydać więcej jak 600PLN. Jak najlepiej podłączyć taki subwoofer pod wzmacniacz? Pozdrawiam Adam Pedryc :) .

• #2 18 Gru 2016 17:03
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Najlepszy byłby subwoofer aktywny z własnym wzmacniaczem. Te 600 powinno wystarczyć na taki panel. Potem to już z górki :D

• #3 19 Gru 2016 05:48
    wkj
    Poziom 34  

Pakiet z panelem zasilającym jest dobrym pomysłem.
    Jeżeli zdecydujesz się na pasywny bez wzmacniacza to z racji równomiernego obciążenia kanałów we wzmacniaczu warto pomyśleć o tandemie i zastosowaniu 2 przetworników.

• #4 19 Gru 2016 09:23
    PedroCox
    Poziom 3  

Skłaniam się w kierunku rozwiązania pasywnego. Wkj jak podłączyć miałbym go pod technics-a? O co chodzi z tym tandemem i przetwornikami?

• #5 19 Gru 2016 11:53
    wkj
    Poziom 34  

Zrobienie obudowy przystosowanej do 2 szt. niskotonowych.
    To dość ważna decyzja bowiem ten technics ma wyjścia łączone równolegle, skoro mildtony są 8Ω to przetworniki (jeżeli będą 2 w "pasywce") też muszą mieć 8Ω każdy.
    Mildtony zapinasz na sekcję A, subwofer na sekcję B i załączasz na panelu frontowym odpowiednie przełączki.

Jak niskotonowe w subie dasz 4Ω to najlepiej robić aktywny ze wzmacniaczem inaczej możesz uszkodzić technicsa.

• #6 19 Gru 2016 13:01
    PedroCox
    Poziom 3  

Dwa glosniki, dwa filtry dolnoprzepustowe, a mój portfel cienki. A gdybym podłączył tylko jeden głośnik pod jeden kanał sekcji B. Czy będzie to grało poprawnie? Jaki dobry i tani głośnik niskotonowy polecacie?

• #7 19 Gru 2016 19:33
    wkj
    Poziom 34  

Z punktu widzenia obciążenia wzmacniacza, nie będzie to dobre, nierównomierne obciążenie.

• #8 28 Gru 2016 16:36
    PedroCox
    Poziom 3  

Witam, mam na oku subwoofer pasywny CANTON PLUS C. Tylko nie rozumiem tych OHM. Sub ma impedancję 4 ohm czyli jest nie powinno się go podłączać?? Ale w drugiej linijce na naklejce jest napisane po niemiecku 4...8 ohm. Jak mam to rozumieć? Zagra mi to bezpiecznie?
    Subwoofer do zestawu STEREO (Mildotn 80; SU-V650) podłączenie, więcej tonów nisk Subwoofer do zestawu STEREO (Mildotn 80; SU-V650) podłączenie, więcej tonów nisk

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME