Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BTC 1430

widock 16 Jul 2005 09:56 4267 12
    widock
    Level 21  
    Witam mam problem z tym tunerkiem niemogę wgrać softu do tego tunerka , w PIONEERO pokazuje mi komunikat:Błąd na pozycji ).Kontynuje transmisje i poprawiam błąd. Zamykan LPT1. Błąd w termination 2 . I co z tym fantem - lista programów i eeprom wchodzi normalnie Sprawdzałem ustawienia w biosie oki w windowsie XP też niewiem o co chodzi.Próbowałem różne softy i nic .
    User removed account
    User removed account  
    widock
    Level 21  
    witam ten opis widziałem ale dzięki pod windowsem 98 próbowałem pioniero i ten sam efekt a FWBootloader niewidzi tunera
    nadir11
    Level 21  
    skoro pod 98 nie wchodzi - mnie to wygląda na kabel LPT, sprawdziłeś go? jest na pewno 1:1? wszystkie żyły? jeżeli tak to zmierz czy nie jest uszkodzony
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    weź ściągnij kilka wercji pionero i wtedy spróbuj, też tak miałem ale jeden pioniero byłskopany na innym poszło.

nadir11 jakby miał uskodzony kabel to jakim cudem by mu wlazła lista kanałów... ;)

A może masz nie ten soft co trzeba, masz napewno do 1430???
    widock
    Level 21  
    kabel 100% dobry i ustawienia w biosie i w systemie oki bo robiłem DTF1 i poszło normalnie , apozatym Pioneero wgrywa mi listę kanałów i eeprom jak napisał MŁYNEK , a sowty ściągam ze strony lakiego , a pozatym próbowałem wgrywać stare sowty z zeszłego roku bo był motyw że po sofcie Generatora trza było wgrywać stare softy i też lipa ,niewiem o co chodzi bo robiłem trochę tunerów i ich podobno nieda się uwalić
    nadir11
    Level 21  
    -MŁYNEK- wrote:

nadir11 jakby miał uskodzony kabel to jakim cudem by mu wlazła lista kanałów... ;)

ano takim, że lista jest ładowana po rs-ie, natomiast soft po LPT, skoro FWBootloader (który pracuje po LPT) mu też nie działa , to dlatego podejrzewałem kabel
    widock
    Level 21  
    masz racje że lista jest ładowana po RS alt tym samym kablem robiłem DTF1 parę dni temy i pod XP programem kenoozoo loaderem
    nadir11
    Level 21  
    czy masz wgrany UserPort pod xp? jeżeli nie to go wgraj, a gdy nie pójdzie spróbuj wgrać soft pod 98 lub na innym kompie,
    może się też okazać, że masz uszkodzone LPT w tunerze - wtedy zostaje tylko jtag
    widock
    Level 21  
    User porta mam wgranego i nic , ale kolega podrzuci mi dzisiaj dysk to załaduje 98 i sprubuje z pod 98
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    nadir11 wrote:
    -MŁYNEK- wrote:

ano takim, że lista jest ładowana po rs-ie, natomiast soft po LPT, skoro FWBootloader (który pracuje po LPT) mu też nie działa , to dlatego podejrzewałem kabel

To chyba że ładuje ją MESem, bo jak pioniero to idzie raczej przez LPT ;)
    nadir11
    Level 21  
    -MŁYNEK- wrote:

To chyba że ładuje ją MESem, bo jak pioniero to idzie raczej przez LPT ;)

a ja dalej będę się upierał, że lista idzie po r-sie :)
    pzdr,
    widock
    Level 21  
    Sciągnełem z netru jeszcze raz juser port no i wszystko oki tunerek zrobiony - czyli wniosek z tego że w pioniero lista i eeprom idzie po RS232 -dzięki za zainteresowanie