Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny + subwoofer oraz skrócenie kabla - dla laika ;)

mienczyslaw 18 Dec 2016 11:55 723 3
 • #1
  mienczyslaw
  Level 10  
  Witam serdecznie!

  Sprawa wygląda następująco: mam dwie kolumny od starej wieży Panasonic i dostęp do kilku subwooferów z popularnych zestawów 2+1. Każdy z nich wyjścia na głośniki ma jednak takie:
  [Output]
  Kolumny + subwoofer oraz skrócenie kabla - dla laika ;)

  Podczas gdy kolumny były do wieży podłączane przez taki zaciskowy terminal i kable od nich zakończone są... po prostu gołym kablem.
  Pytanie więc, czy da radę założyć na nie jakąś końcówkę(jak tak to jak ona się nazywa?) i czy zrobię to domowymi metodami?


  Sprawa druga: subwoofer takowy jest podłączany do źródła dźwięku poprzez kabel minijack - chinch. Uległ on w jednym miejscu przetarciu gdzieś w środku i coraz bardziej przerywa. Czy podobnie domowymi sposobami da radę go skrócić? Jeśli tak, to czy potrzebna jest lutownica czy wystarczy skręcić i zaizolować?
 • #2
  marian133
  Level 38  
  Najtaniej i bez lutownicy to kupić kabel 2xRCA-RCA: http://www.dmtrade.pl/galerie/k/kabel-2-rca-1-2m_2709.jpg

  Przecinasz go w połowie i jedną część masz do głośników a drugą do naprawy kabla sygnałowego (o ile wtyk jack jest nieuszkodzony).

  Odizolowujesz kable, skręcasz zgodnie z polaryzacją, taśmą izolacyjną owijasz i jeśli będziesz się z nim obchodził delikatnie to będzie służył dość długo.
 • #3
  mienczyslaw
  Level 10  
  Końcówki są na bank sprawne.
  Czyli jakby mieć połowę kabla RCA można go normalnie spiąć z tym kablem co odchodzi od głośników?