Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Darco AN2 Regulator RN - Podłączenie regulatora do turbiny kominkowej darco AN2

Łukaasz 18 Dec 2016 11:56 2931 0
    Łukaasz
    Level 9  
    Witam,

kupiłem turbinę do dgp darco BANAN2, w zestawie dostałem regulator obrotów RN ale nie mogę sobie poradzić z podłączeniem. Nigdzie nie znalazłem instrukcji żeby to podłączyć.

W regulatorze mam wyjścia: Fr, L, C, N, N. I są ustawione w tej kolejności jak napisałem.

A tak wygląda instalacja w turbinie (sorry jeśli mało czytelna, nie mam doświadczenia w rysowaniu)

Darco AN2 Regulator RN - Podłączenie regulatora do turbiny kominkowej darco AN2

Zielony kabel nie jest do niczego podłączony, jest luźny i zaślepiony na końcu złączką zaciskowa.
    Żółty i Brązowy idą do kondensatora. (czy nóżki mają jakieś znaczenie czy mogą być podłączone zamiennie? )
    Niebieski prosto od wtyczki z 230V
    Czarny przechodzi przez termostat jak na rysunku.

Z tego co się domyślam to jedno N i L to zasilanie. Pytanie czy dobrze myślę, ze L ma być plus za termostatem?
    I teraz to z czym mam problem, normalnie do C i N ma być podłączony silnik (żółty i brązowy?)ALE na wyjściu jest kondensator i podobno jedna noga ma być do Fr, i teraz pytanie który i jak ? Żółty czy brązowy, i po co ten jeden luźny kabel, czy on ma jakieś znaczenie w podłączaniu regulatora?

Mógłby mi ktoś pomóc co mam do czego podłączyć?