Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Instalacja TV+SAT w domu

eljam 18 Dec 2016 12:22 1218 3
    eljam
    Level 2  
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu instalacji tv+sat jaką zastałam w nowo zakupionym domu. Jestem całkowitym laikiem i chciałabym po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zakupić abonament na Cyfrowy Polsat. Poniżej w punktach wypiszę co udało mi się zauważyć w zastałej instalacji
    - Na dachu (tam nie byłam widzę tylko z ziemi) dwie anteny jeden talerz do TV SAT (nie wiem jaki konwerter i nie wiem czy to coś działa, przy czym kiedyś 6 lat temu pod tą anteną działał dekoder Canal+), druga to zwykła antena kierunkowa.
    - z przewodu kominowego wychodzi 5 kabli koncentrycznych (dodam że dom to bliźniak) 4 jak mi się wydaje od talerza czy czegoś tam przy talerzu TV SAT(nazwę je B,C,D,E) i 1 zwykłej anteny TV (nazwę go A)
    A) przewód podłączony jest bezpośrednio do wzmacniacza firmy ams AWS-132 i dalej do rozdzielacza sygnału FVC 2L 2 WAY SPLITTER (że to rozdzielacz sygnału to wiem od google:)) i dalej na kolejny rozdzielacz sygnału FVC 6 6 - WAY SPLITTER i z tego rozdzielacza już prawdopodobnie kable przewody idą bezpośrednio do 5 gniazdek w domu oraz do drugiego rozdzielacza FVC 6 6 - WAY SPLITTER na drugiej stronie domu.
    B) przewód idzie bezpośrednio do wiązki kabli, które znikają w podłodze więc prawdopodobnie do któregoś gniazdka w salonie (dodatkowo pomocnym wydaje się napis wykonany markerem TV SAT salon)
    C) przewód podłączony jest do zwrotnicy (tu również pomoc google) FB 1ML 950-2500/0.15-862MHz COMBINER i do tej zwrotnicy również podłączony jest przewód z rozdzielacza FVC 6. Z tej zwrotnicy przewód idzie do wiązki kabli dodatkowo z napisem TV SAT piętro.
    Druga strona prawdopodobnie miała być podłączona taki samo jednak brakuje tam zwrotnicy i jeden kabel z napisem TV SAT wychodzący z przewodu kominowego nigdzie nie jest podłączony.
    Uff, mam nadzieję, że ktoś dotarł do tego miejsca w moim opisie i nie zostanę wykluczona z forum za pisanie jakiś głupot, więc teraz przejdę do mojego pytania.
    1)Czy powinnam wykupić abonament tv z usługą podłączenia zwykłego dekodera (dekoder HD chyba 6000), co wydaje mi się nie do końca zasadne bo chyba znaleźć gniazdko tv z sygnałem TV SAT to i ja potrafię metodą prób i błędów (mam dwa do wyboru) a jak antena TV SAT i to coś czego nie znam i nie widzę z ziemi i do czego podłączone są 4 kable jest zepsute i nie działa to monter też mi nie pomoże i karze wymienić antenę i konwerter i może coś jeszcze (montaż w Plusie kosztuje jakieś 121 zł rozłożone na raty dodatkowo do abonamentu) czy raczej kupić zestaw przez internet i jak nie zadziała to mieć 14 dni na zwrot i jak przyjdzie wiosna i będzie możliwość wejścia na dach kupić nowy talerz i nowy konwerter Unicable (do podłączenia nowoczesnego wg PLUSA dekodera EVOBOX PVR?
    2) Czy jeśli wszystko działa i kupię zestaw przez internet to mogę również wziąść dodatkowo Multiroom żeby telewizja była w 2 salonie po drugiej stronie domu?
    3) Czy może najpierw wezwać jakiegoś fachowca od telewizji i nie zawracać głowy ludziom na forum z czytaniem postów?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Monika
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    eljam wrote:
    i nie zawracać głowy ludziom na forum z czytaniem postów?

Nie zawracasz, ale zaraz znajdą się tacy, którzy nie znając czy wszystko jest sprawne, napiszą, bierz jak leci.
    Rozsądnym krokiem będzie.
    eljam wrote:
    Czy może najpierw wezwać jakiegoś fachowca od telewizj

Który potwierdzi sprawność instalacji.
    eljam
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź :)
    3 rozwiązanie mimo że wiemy że jest najbardziej rozsądne wiąże się z dodatkowym kosztem a tego chciałam uniknąć. Nie mam podstaw żeby na 100% twierdzić że coś nie będzie działało chyba że każdy zestaw satelitarny po paru latach przestaje działać. Telewizja naziemna działa ok.
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Głównym problemem są kable koncentryczne.
    Jeżeli w obu miejscach działa TV naziemna, SAT też powinna działać.
    eljam wrote:
    żeby telewizja była w 2 salonie

Tam trzeba zakończyć gniazdem TV/SAT.