Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L505-14L - Brak dostępu do partycji po formacie i recovery

nilfgard 18 Gru 2016 13:40 363 2
  • #1 18 Gru 2016 13:40
    nilfgard
    Poziom 8  

Cześć,

Mam problem z dostępem do partycji D: po sformatowaniu partycji C:. Jak do tego doszło opowiem krótką historią, żeby było wiadomo jak doszedłem do obecnego stanu.

Brat poprosił mnie o zrobienie porządku z jego lapkiem (ma już kilka lat). Patrząc ile jest syfu stwierdziłem, że najlepiej będzie jak sformatuje dysk i będzie po problemie. Skopiowałem ważne dane z C: na D: i wykonałem format. Zainstalowałem Windowsa 7, który leżał u mnie odłogiem. Wszystko poszło ok, zainstalowałem sterowniki i jak chciałem otworzyć partycje D: dostałem odmowę dostępu, nie mam pojęcia jak się do niej dostać, a są tam ważne dane.

Zacząłem googlować i wiem że:
    - przeniesienie własności nie dało mi dostępu
    - dysk jest widoczny i ma przypisana literę (zmieniałem ją, dla testów)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że dysk był domyśle szyfrowany przez oprogramowanie Toshiby (brzmi głupio, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi) i mogę się dostać do niego tylko odzyskując stary system. Co nie jest niemożliwe, bo jest dodatkowa partycja na której jest Recovery. Bardzo chciałbym z niej skorzystać, ale nie wiem jak się do niej dostać. Wszystkie wygooglowane metody nie działają, czyli:
    - trzymanie '0' przy uruchamianiu
    - F8 -> Napraw komputer -> Nie pojawia się opcja Recovery HDD

Próbowałem zainstalować wszelkie znalezione oprogramowanie dla danego modelu w nadziei, że któreś współpracuje z Recovery lub pozwoli dostać się do partycji D:.
    Najważniejsze jest dostanie się do danych na zablokowanej partycji, jak już je skopiuje to będę mógł ją sformatować i problem się rozwiążę.
    Siedzę nad tym problemem już dobry tydzień i wywróciłem Google do góry nogami żeby odnaleźć rozwiązanie. Brak jakiegokolwiek postępu spowodował, że jestem zmuszony prosić o pomoc ludzi dobrej woli :)

Niedługo święta i chciałbym ten problem do tego czasu rozwiązać, żeby mi brat nie suszył głowy przez całe święta, że mu kompa zepsułem.

Załączam zdjęcie naklejki modelu jakby ktoś potrzebował ekstra danych:
    Toshiba Satellite L505-14L - Brak dostępu do partycji po formacie i recovery

0 2
  • #3 18 Gru 2016 14:30
    nilfgard
    Poziom 8  

Pierwszy link pominąłem, bo w miarę jak czytałem, wyglądało to na problem z systemem plików. Rozwiązania z drugiego linku wypróbowałem i nic nie pomogło.
    Wczytałem się ponownie z pierwszy link i na samym końcu było coś czego nie próbowałem czyli ustawienie uprawnień w trybie awaryjnym co zadziałało.
    Moja gapiostwo, że nie doczytałem. Dzięki! W sumie temat można usunąć, bo nie wnosi nic nowego.

0