Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 650 - woda zostaje w pralce

hasamik2 18 Gru 2016 17:35 630 9
  • #1 18 Gru 2016 17:35
    hasamik2
    Poziom 3  

Witam, posiadam pralkę Whirlpool AWG 650. Pralka nie wylewa wody podczas prania lub zwykłego odwirowania czy po prostu po nastawieniu programu wylewania wody. Po odkręceniu filtra znalazłem tam mały plastikowy fragment usunąłem go, ale problem dalej jest. Jest tez jeszcze jedna rzecz, otóż podczas gdy w bębnie znajduje się dużo wody, odkręcam filtr, a z niego wylatuje tylko niewielka ilość a powinna ona wylecieć cala tak? Podczas gdy nastawiam pranie a nie zwykle wylanie wody trochę tej wody wylatuje z rury, ale większość i tak zostaje.

0 9
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2016 17:41
    ROBSON33
    Moderator AGD

Prawdopodobnie skarpetka w rurze łączącej zbiornik z filtrem.

Ps. Popraw pisownię.

0
  • #3 18 Gru 2016 17:44
    hasamik2
    Poziom 3  

Co z nią nie tak? Zatkana czy coś? jak się do niej dostać?

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2016 17:44
    niewolno2
    Poziom 39  

ROBSON33 napisał:
    Prawdopodobnie skarpetka w rurze łączącej zbiornik z filtrem.
    lub stringi. Musisz dostać się do łącznika gumowego pomiędzy zbiornikiem a pompą wodną i zapewne jest on zatkany.

0
  • #5 18 Gru 2016 17:48
    hasamik2
    Poziom 3  

Jak można taka rurę przetkać jeśli to co blokuje jest daleko?

0
  • Pomocny post
    #6 18 Gru 2016 17:53
    niewolno2
    Poziom 39  

Musisz dostać się do niej fizycznie aby sprawdzić jej drożność. Zapewne pralka jest ładowana od góry to w takim układzie jeden z boków należy odkręcić i sprawdzić.

0
  • #7 18 Gru 2016 17:59
    hasamik2
    Poziom 3  

jak mam taka rurę udrożnić, co jeśli coś się znajduje dalej niż mam zasięg palcami?

0
  • #8 18 Gru 2016 18:24
    peter falk
    Specjalista AGD

hasamik2 napisał:
    jak mam taka rurę udrożnić, co jeśli coś się znajduje dalej niż mam zasięg palcami?

O ile mi wiadomo, niektóre zwierzęta posiadają zdolność posługiwania się prostymi narzędziami :)

0
  • Pomocny post
    #9 18 Gru 2016 18:49
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Najlepiej pralkę położyć na "plecy" i od dołu będzie lepsze dojście do syfonu czyli tej rury. Odkręcić opaskę zaciskową i zdejmij rurę z bębna i odłącz od pompy spustowej. W środku tej rury może być taka piłeczka, radze jż wyjąć z rury to co tam znajdziesz i najlepiej rurę wymyć pod zlewem.

0
  • #10 18 Gru 2016 19:13
    hasamik2
    Poziom 3  

Dziękuje bardzo udało mi się wyciągnąć skarpetkę, która znajdowała sie zaraz przy wylocie z bębna, odczepiłem plastikową część w środku bębna i wyciągnąłem. Problem rozwiązany dziękuje za pomoc

1