Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FPS - Spadki fpsów w każdej grze

18 Gru 2016 18:14 540 21
  • Poziom 5  
    Witam mam taki, problem, że po przeinstalowaniu systemu Windows. W każdej grze z 80fps zrobiło mi się 20/30 i to do tego czasami są spadki do 1fps. Jeśli chodzi o system, to jest orginalny. Specyfikacje komputera:
    Procesor : Intel (R) Core(TM)2 CPU 4400; 2.0GHz
    Pamięć ram : DDR2 3x 1GB; 1x 2GB 800Mhz kingston
    Zasilacz: hipro hp d3057f3p 300W (próbowałem podłączyć 500W od kumpla i były też spadki, także nie wiem..)
    Karta graficzna: NVIDIA Geforce 9500 GT
    Płyta główna: producent; HP-Pavilio Model; GJ455AA-AKD a6130.pl

Nie wiem o co chodzi, próbowałem już wiele opcji i nic nie pomaga. Przeróżne podmianki, itd. Zmagam się z tym problemem już od 3dni, no ale nie dam rady go sam naprawić. Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam, Adrian.

@edit
    Domyślam się, że zły dział. Jeśli jest taka opcja to prosiłbym o przeniesienie i o zrozumienie. Nie wiedziałem w którym dziale to napisać.

@edit
    Dodam jeszcze, że zagrzewać się nic nie zagrzewa, ale jeśli będzie potrzeba. To napiszcie jakim programem co i jak to powysyłam ss'y.
  • Poziom 43  
    Screen z programu HWMonitor podczas gry, uruchom HWMonitor, następnie grę , pograj z 10min. i zamieść screen.

Screen z programu CrystalDiskInfo.

Screen z Menadżera urządzeń.

Jakie sterowniki zainstalowane do k.graficznej?

Jaki system operacyjny?
    Zamieść screen z Menadżera zadań.
  • Poziom 5  
    Zaraz dodam z hwmonitor podczas 10minutowej gry.
    FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze
    Jeśli chodziło Ci o inne screeny to daj znać a teraz ogarnę to z graniem.
  • Poziom 4  
    Pobierz do grafy z strony producenta.

+

ustaw dla wydajności grafikę w panelu sterowania nvidia na pulpicie
  • Poziom 5  
    Grałem przez 10min w world of tanks. Oto screen: (i juz instaluje te sterowniki zobaczymy czy bedzie poprawa)
    FPS - Spadki fpsów w każdej grze
    Dodano po 2 [minuty]:
    Mam pobrać tylko ten sterownik do grafiki? Sterowniki do systemu operacyjnego, tzn aktualizacje z windows update?

@edit
    jeszcze co do tej rozdzielczosci w grze i na pulpicie tak samo, a detale najnizsze.

@edit
    co do grafiki to instaluję ten sterownik: http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/71737/pl
  • Poziom 5  
    Teraz jest jeszcze, gorzej ładuje się gra. A potem wywala grę i "brak odpowiedzi". Próbowałem odpalić csgo, wot i nic nie działa
  • Poziom 43  
    Jakiś komunikat, błąd?
  • Poziom 5  
    Nie, po prostu wywala i jest brak odpowiedzi. Więcej informacji nie ma. Aktualnie zainstalowałem ten sterownik co miałem wcześniej ale też nic bez zmian, fps jakie były takie są

Dodano po 9 [minuty]:

Chyba nie da rady mi pomóc, może gdybyście chcieli jeszcze jakieś screeny/informację to wypowiadajcie się
  • Poziom 5  
    Właśnie instaluję, zaraz dam znać co i jak

Dodano po 21 [minuty]:

sprawdzone i bez poprawy
  • Poziom 43  
    Wcześniej był zainstalowany ten sam system operacyjny?

Zamieść screen z programu Process Explorer oraz z Menadżera udządzeń.
  • Poziom 5  
    Tak był dokładnie ten sam system zainstalowany. Oto screeny: FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze FPS - Spadki fpsów w każdej grze
  • Poziom 43  
    Wszystko wygląda OK.

Jaki był powód reinstalacji systemu?
  • Poziom 5  
    Był już zawalony dużą ilością śmieci i w sumie tylko dlatego
  • Poziom 43  
    Pobierz np.: 3DMark2006 i wykonaj test - jaki masz wynik?
  • Poziom 43  
    Wynik także jest normalny dla tego zestawu.
  • Poziom 5  
    To ja już nie wiem, nie da się mi pomóc
  • Poziom 43  
    Może w czasie rozgrywki akurat działa WU i dlatego takie spadki.

Wyłącz aktualizacje w Panelu sterowania i sprawdź.
  • Poziom 5  
    Nadal bez zmian. Ja tego nie rozumiem, przed formatem. Wszystko ok, zrobiłem formata krok po kroku jak zawsze, zawsze było ok a teraz nie wiem co się odpierniczyło z tym kompem. Technologia nigdy nie przestanie zaskakiwać..