Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki smartfon do słuchania muzyki, dla kobiety - max 750pln

Dyziek27 18 Dec 2016 22:33 903 9
    Dyziek27
    Level 10  
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. nowy
    AD2. sony, samsung, lg, huawei i inne
    AD3. dotykowy
    AD4. android
    AD5. dotykowa
    AD6. od 4" w górę
    AD7. rozmowy, sms, słuchanie muzyki (słuchawki)
    AD8. musi byc biały ;) dobra jakość odtwarzacza muzyki
    AD9. -
    AD10. standardowo
    AD11. max 750 - im taniej tym lepiej
    AD12. w miarę wytrzymały (samsung A3 wytrzymał ok miesiąca ;))
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    humbel
    Level 26  
    AD1. Nie warto, po miesiącu będzie wyglądał jak roczny :D

Samsung Galaxy J3
    Huawei P8 Lite
    cxzcxz123
    Level 32  
    humbel wrote:
    Samsung Galaxy J3

Nie ma się co oglądać w tej cenie za smartphone nami takich firm jak Samsung czy HTC. Same śmieci mają w tej cenie. A już na pewno nie radzę brać J3.

Najlepiej według mnie kupić Xiaomi Redmi 3 (albo którąś z jego wersji czyli Redmi 3s, Redmi 3 Pro). To są bardzo dobre telefony. A jeśli chodzi o słuchanie muzyki to polecam aplikacje Poweramp - nie ma lepszego odtwarzacza muzyki na androida.
    humbel
    Level 26  
    cxzcxz123 wrote:
    Najlepiej według mnie kupić Xiaomi Redmi 3 (albo którąś z jego wersji czyli Redmi 3s, Redmi 3 Pro).

Pomyśl co z gwarancją, bo nie wydaje mi się żeby autorowi chciało się wysyłać telefon do Chin jeżeli coś się stanie.
    W Polsce ta marka służy tylko dbającym o sprzęt, nie jest też taka popularna jak widać po polskich dystrybucjach sieciowych i możliwości wyboru (jest ich zaledwie 4-5 modeli).
    Jeżeli telefon wytrzymuje ledwo miesiąc i to nie taki najgorszy, to za xiaomi nawet nie należy się jak narazie oglądać.
    cxzcxz123 wrote:
    Poweramp - nie ma lepszego odtwarzacza muzyki na androida.

Co ma odtwarzacz do rodzaju i jakości zastosowanego przetwornika?

Z mojej strony szukaj telefonu w aluminiowej obudowie, jeżeli często lubi "pikować w dół" to polecam coś z poliwęglanu lub po prostu ABSu.
    Xiaomi bym polecił, ale nie w tym przypadku :D
    Najlepiej przejść się do jakiegoś elektro marketu ze swoją lubą i namacalnie dobrać telefon, który pewnie leży w dłoni, nie rozlatuje się zaraz po wzięciu go do ręki.
    Rzadziej niż częściej można spotkać tam ogarniętą osobę która będzie wiedziała co nie co i coś doradzi, ale tak jak mówię... Rzadkość :D
    Huaweia ma dużo moich znajomych i nie narzekają że skrzypi czy też wyślizguje się z rąk. Działa też przyzwoicie.
    Samsung nie odbiega od konkurencji, ale cena... Zniechęca.

Ew. Poczekaj na powrót Nokii na rynek, bo zapowiada się ciekawie. Tak, będzie w końcu android.

Miałem jakiś czas temu w ręce parę telefonów spod logo ASUSa. Miodzio, solidne i fajne telefony ale zawsze coś muszą okroić.
    Jak dadzą Ci aparat 13Mpx to wyświetlacz będzie dawał pikselozą. Jak już dadzą Ci wyświetlacz FHD z przyzwoitym ppi to bateria będzie na pół dnia żywota. Mimo to super telefony robią :D
    cxzcxz123
    Level 32  
    humbel wrote:

Co ma odtwarzacz do rodzaju i jakości zastosowanego przetwornika?

Szczerze to nie zgłębiałem się w to od strony technicznej. Ja też często słucham muzyki zarówno przez głośnik jak i przez słuchawki. Zawsze sprawdzałem w telefonach stock'owe odtwarzacze i porównywałem z Poweramp'em. Poweram ma bardzo dobry equalizer i żadna inna aplikacja do odtwarzania muzyki mu nie dorównała. Nawet kiedyś spotkałem się w wideo recenzji telefonu z taką wypowiedzią, że jakiś smartfon słabo nadaje się do odtwarzania muzyki i nawet Poweramp tu nie pomoże.

Zresztą sam spróbuj. Jak możesz to weź sobie jakiś chiński telefon i porównaj dźwięk z fabrycznej aplikacji i Poweramp'a (tylko pobaw się equalizerem).
    Dyziek27
    Level 10  
    Dzieki za odzew.
    Xiaomi odpada właśnie ze względu na gwarancję.

No ostatnim samsungu żonka usiadła. Po wymianie wyświetlacza dbała ok miesiąca. Potem spadł ;) Nie zamierzam ponownie wymieniać wyświetlacza.
    Asusa proponowałem ale ma czarny front.
    Co myślicie o Huawei Y3 II oraz Y5 II? Znośna cena.
    Będą w miarę wytrzymałe?
    Może Sony E5?? Żonie się spodobał nawet
    humbel
    Level 26  
    Dyziek27 wrote:
    Sony E5

Jeżeli wgrasz cyanogena albo cokolwiek innego niż nakładkę Xperia to tak.
    Przerobiłem 2 telefony tego producenta i częściej leżał na serwisie (hw jak i sw) niż miałem go w rękach. W moim przypadku mulił po pół roku użytkowania, a śmieciowych aplikacji nie instalowałem ani nie robiłem mu zbędnego bałaganu.
    Y5 II fajny telefon, całkiem ciekawy dla kobiety.
    Jeszcze zadam pytanie, co ceni sobie najbardziej w telefonie? Jakie funkcje, parametry, wygląd (już wiemy że biały :D)?
    cxzcxz123
    Level 32  
    Y5 II też nie za ciekawy według mnie. Jak ma być łatwo dostępny dla kobiet, biały, słuchaniado muzki to nic lepszego nie zostaje brać jak P8 Lite. Dobry apart kobiecie się pewnie przyda. Jednyny minus to pewnie codzienne ładowanie ale jak Redmi 3 odpada to ciężko o inny telefon, który wytrzyma dwa dni bez ładowarki.
    Dyziek27
    Level 10  
    Wybórł padł na Huawei Y5 II
    Tani i w miarę łądny. Zastanawiam sie tylko czy gdzies jest dostepny kolor zielony lub różowy bo póki co znajduje biały i czarny :)
    nodeb3
    Level 11  
    Kup sobie iPhona i będziesz zadowolona. Kupisz w tej cenie 5Sa. Najlepsze są iPhony dzięki jakości podzespołów, w które są wyposażone to raz, a dwa system iOS, który potrafi wydajnie korzystać z tego w co zostały wyposażone te telefony. Mam na myśli np aparat 8mpx w iPhonie 6, niby ma tylko 8mpx czyli tyle co Sony Xperia M2. Porównując zdjęcia zrobione jednym i drugim telefonem będziesz przekonana, że aparat M2 albo jest uszkodzony albo to podróbka albo nie wiadomo co.. nie ma jak porównać i tak samo jest z odtwarzaniem dźwięku, wydajnością itd. Nie można porównywać parametrów telefonu z system iOS z telefonem z system Android. Mam iPhone'a 5 i aparat robi zdjęcia lepsze od Xperia Z1,Z3, lepsze od LG G3. Autofokus jest szybki w trudnych warunkach oświetleniowych daje daje rade gdzie xperie wogóle nie mogły złapać ostrości.
    iPhone z tego przedziału cenowego będzie odpowiadał smartfonowi za 1,5tys. z androidem jak S6 Edge, który jest bardzo dobrym smartfonem.
    iPhone 5S + oryginalne słuchawki apple'a to najlepszy wybór dla Ciebie.
    Pozdrawiam