Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Małe kolumny do mini zestawu.

wujekadi 18 Gru 2016 22:58 9495 5
 • Małe kolumny do mini zestawu.
  Dzień dobry. Udało mi się skończyć ostatni element swojej biurkowej mini wieży DIY: małe głośniki do kompletu. Wcześniej zbudowałem :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3230528.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3257912.html
  Kupilem używane mini kolumny, które okazały się zniszczone, szczególnie przetworniki były w fatalnym stanie. Jak się okazało obudowy były aluminiowe.
  Małe kolumny do mini zestawu.
  Usunąłem starą farbę, pozbyłem się spleśniałych głośników. Kupiłem okazyjnie parę szerokopasmowych Visatonów F8 SC po 15 zł. szt. Pozostało dorobić front. Powstał on ze sklejki 10mm, dociętej w OBI. Tu uwaga- tamtejsze maszyny zawsze tną o milimetr więcej. w tym przypadku miało to znaczenie, nie chciałem niczego doszlifowywać. Otwór na głośnik wywierciłem otwornicą 73 mm. sklejka była malowana sprayem. Wiele warstw, co jakiś czas szlifowanie. Skrzyneczka jest idealnie uszczelniona. Głośnik, mimo, że pasował idealnie do otworu też uszczelniłem dookoła. Wewnątrz znalazła się gąbka ze starych zestawów Tonsil. Kolumienki mają coś w rodzaju zwrotnicy: Kondensator bipolarny 340uF złożony z dwóch elektrolitów i zbocznikowany rezystorem 68R 7W. Rezystor jest na wypadek, gdyby wzmacniacz nie lubił obciążenia pojemnościowego. Kondensator obcina pasmo od dołu. Te głośniczki zaczynają mocno zniekształcać, gdy są traktowane częstotliwościami, których nie przenoszą.
  Całość prezentuje się bardzo dobrze. Wspomagana subwooferem gra znośnie.
  Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu. Małe kolumny do mini zestawu.

  Fajne!
 • #2 19 Gru 2016 09:05
  Szewc Amarantowy
  Poziom 15  

  No, wygląda niebrzydko, nie powiem.
  Co jest źródłem sygnału? Jeśli używasz komputera, to polecam filtrować na samym początku. Można dokładnie dostroić filtr do przenoszenia, użyć większej dobroci, żeby odrobinę jeszcze opuścić dolną granicę pasma. Przy zamkniętych konstrukcjach się przydaje. Ja używam APO EQ, fajny programik ze sporymi możliwościami, szczególnie, jak masz więcej niż 2 wyjścia z karty dźwiękowej.

 • #3 19 Gru 2016 09:30
  wujekadi
  Poziom 11  

  Sygnał dostarcza karta E-MU 0202, ma dwa wyjścia, ale chyba nie można ich oddzielnie konfigurować. Dzięki za programik, sprawdzę go.

 • #4 19 Gru 2016 09:36
  Szewc Amarantowy
  Poziom 15  

  Dzięki temu czemuś można, ale jak są dwa, to nie ma sensu. Z resztą, po co? Straciłbyś stereofonię na rzecz kontroli subwoofera?

 • #5 19 Gru 2016 11:36
  wujekadi
  Poziom 11  

  Chodziło mi o to, że ma podwójny komplet wyjść. Regulowanie pasma w komputerze ma ten minus, że jeżeli obetnę na np 80 Hz, to do subwoofera nie popłyną niskie rejestry. Sub to REL Q 200E.

 • #6 19 Gru 2016 14:24
  nici
  Poziom 33  

  Bardzo fajna robota, sam posiadam dwa 10cm głośniczki SONY i mam w planach zbudowanie czegoś takiego, ale brakuje mi inspiracji na obudowę.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME