Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Saeco Xsmall HD8747 -czerwony wykrzyknik świeci ciągle.

smokie128 19 Gru 2016 00:31 1269 4
  • #1 19 Gru 2016 00:31
    smokie128
    Poziom 9  

Witam. Potrzebuje pomocy a przewertowałem wszystkie posty. Moj problem polega na tym. Iż w moim ekspresie Saeco Xsmal HD8747 świeci czerwony wykrzyknik cały czas. Dodam że ekspres po stronie wody i pary działa dobrze wytwarza parę leje gorącą wode, odwapnianie da się zrobić bez problemu. Przy załączeniu przepłukuje układ, tylko potem robi się stop. Czerwony wykrzyknik świeci cały czas tak jak by pojemnik na fusy był pełen.
    Ktoś pomoże nic nie znalazłem w sieci?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 19 Gru 2016 03:36
    7hebill
    Poziom 10  

Z tego co wyczytałem to na 90% uszkodzona płyta główna. W takim sensie, że najczęściej siada po prostu w tych expresach elektronika po prostu. Ale nadal jest 10% innych przyczyn.

2
  • #3 19 Gru 2016 22:25
    smokie128
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Czyli 10%szans, to może być np. mikrostyk od kasowania ilości zrobionych kaw, znajdujacy się pod szufladką na fusy? Czy może źle rozumuje?

0
  • #4 01 Cze 2018 13:01
    marcinmotors
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    dziś miałem podobny problem jak opisany tu powyżej. Od dłuższego czasu mrugała kontrolka przy wykrzykniku informując o konieczności odkamienienia ekspresu. Mrugała sobie tak przez miesiąc i zaświeciła się na stałe efektem czego była "dezaktywacja" przycisku filiżanek. Po przeprowadzeniu bezproblemowej i kompleksowej procedury oczyszczania ekspresu z kamienia (u mnie model z procedury 2.1) świecąca się kontrolka ! nie zniknęła. Podłamany treścią powyższych wpisów i braku "resetu" po wyłączeniu urządzenia z prądu postanowiłem przy ponownym odpaleniu ekspresu "ogłupić" ekspres tj. otwarłem szufladkę na wodę i fusy wciskając w międzyczasie symbol małej filiżanki. Po domknięciu szufladek ekspres ruszył a rzeczona kontrolka przestała świecić co umożliwiło zrobienie kawy. Przypadłość z czerwoną kontrolką nie pojawiła się przy kolejnych uruchomieniu sprzętu.

1
  • #5 17 Cze 2018 12:03
    smokie128
    Poziom 9  

Witam. Okazał się uszkodzony mikrostyk pod szufladką na fusy. Wymiana usuneła usterkę.

0