Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 2005r. Pilot nie zamyka drzwi. Zapalanie świateł i otwieranie działa.

Bunny92 19 Gru 2016 01:15 2289 5
  • #1 19 Gru 2016 01:15
    Bunny92
    Poziom 2  

Witam! Przeszukałem to forum jak i inne i niestety nie ma odpowiedzi na taki rodzaj problemu. Mianowicie, nie działa zamykanie drzwi z trzy przyciskowego pilota w citroen C4 2005 r dwu drzwiowe. Zapalanie świateł i otwieranie drzwi działa bez jakich kolwiek problemow, ale zamykanie już wcale. Reinicializajca też nic nie daję. Problem z baterią raczej możemy wykluczyć. Drzwi się ryglują same po pewnym czasie od opuszczenia pojazdu ale z pilota niestety nie. Sama płytka w pilocie również wygląda w porządku. Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam!

0 5
  • #2 19 Gru 2016 02:55
    7hebill
    Poziom 10  

1. Sprawdź bezpiecznik, może być spalony albo nadpalony.
    2. Sprawdź krańcówki w zamkach. Najłatwiej to zobacz czy się zapala światło w środku jak otwierasz drzwi. Krańcówka (inaczej: wyłącznik krańcowy) jest częścią składową wewnątrz zamka - słuzy za przesłanie informacji czy drzwi zostały zamkniete do końca. Jeśli nie działa poprawnie to m.in. może nie gasnąć oświetlenie kabiny.
    3. Ja bym sprawdził też okablowanie w wiązce miedzy drzwiami a kabiną tzw. harmonijka. Często się tam kable łamią.
    4. Też dziwne że tylko zamknąć nie możesz a otwiera sie normalnie. Może przycisk walnięty?
    5. Może spadło plastikowe cięgiełko zamka - więc jak miało zamykać.
    To tak na szybko kilka najczęstszych przyczyn mogą trochę odbiegać od twojego problemu. Sam nie posiadam Citroena ale też miałem raz problem z centralnym i u mnie akurat kabel się ułamał. Czasami najgłupsza rzecz uniemożliwia działanie ;p Sprawdził bym też z zamka i innego piota jeśli posiadasz.

0
  • #3 19 Gru 2016 10:02
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Bunny92 napisał:
    Sama płytka w pilocie również wygląda w porządku

Naprawa kolego nie polega na "ogladaniu". Sprawdziles mikroswitche multimetrem? Jak dziala drugi kluczyk? A.... Nie masz drugiego kluczyka...

Ad.1 Ciekawa teoria - osobne bezpieczniki na zamykanie i otwieranie
    Ad2, 3, 5 W Citroenie C4 to tak dziala, ze jak centralka odbierze sygnal z pilota to reaguje. Nawet jak zamek jest niesprawny, jak spadnie ciegno, jak polamia sie kable, jak bedzie niesprawna krancowka to zamek zamknie i zaraz "odbije". Ale reakcja jest. Nawet przy malo mozliwej usterce unieruchamiajacej wszystkie silowniki to przynajmniej zamrugaja migacze po odebraniu sygnalu. Tak wiec osobiscie zaczalbym od dokladnego sprawdzenia switcha w kluczyku.

0
  • #4 29 Wrz 2017 16:53
    Tomaszz112
    Poziom 1  

Witam przyczyną jest mikrostyk od zamykania w pilocie, miałem tak samo

3
  • #5 10 Lis 2017 21:43
    Bunny92
    Poziom 2  

Tomaszz112 napisał:
    Witam przyczyną jest mikrostyk od zamykania w pilocie, miałem tak samo

Co można zrobić w takiej sytuacji?