Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3305FW - Dziwne zabrudzenia - zakłócenia na wydruku

GeorgeX 19 Gru 2016 13:14 570 10
  • #1 19 Gru 2016 13:14
    GeorgeX
    Poziom 10  

Witam.

Zakupiłem ostatnio drukarkę wielofunkcyjną Samsung CLX-3305FW.
    Po zrobieniu wydruków testowych zwróciłem uwagę na zabrudzenie na wydrukach
    w kolorze magenta. Jak dla mnie dość nietypowe zabrudzenie - nie wygląda to tak
    jakby toner sypał, tylko jakby drukarka nakładała to w sposób zamierzony (laser ?)

Samsung CLX-3305FW - Dziwne zabrudzenia - zakłócenia na wydruku Samsung CLX-3305FW - Dziwne zabrudzenia - zakłócenia na wydruku

Tonery w drukarce cyan i magenta to jakieś zamienniki, może to ich wina ?
    Jakość druku cyana też jest gorszej jakości.

W zasadzie wszystko wewnątrz wyczyszczone, drukarka wydmuchana, pojemnik
    "waste" pusty. Wałki czyste, obrazowy też, optycznie bez uszkodzeń. Tak samo
    pas transferowy. Brakuje mi pomysłów.

Z jednej strony mam wrażenie że zabrudzenie, zakłócenie jest okresowe
    jakby o obrót wałka małej średnicy. Gdzie tego szukać, czemu się przyjrzeć?

Proszę o pomoc osoby bardziej doświadczone.

0 10
  • #2 19 Gru 2016 13:23
    Imprimarex
    Poziom 24  

Poniżej wydrukowanego zdjęcia z guzikami widać "ducha" wydruku.
    Odnośnie czerwonych plam to aktualnie powtarzają się mało schematycznie, ale podejrzewam, że na którymś wałku (np. fusera).

0
  • #3 19 Gru 2016 13:33
    GeorgeX
    Poziom 10  

To nie duch na wydruku.
    Z oszczędności papieru rozdrukowywałem drukarkę po obu stronach kartek.
    Skaner zeskanował wydruk tak że złapał cześć wydruku z drugiej strony.
    Nie zauważyłem tego wcześniej, dałbym wyraźniejszy skan.

Fuser nie robiłby tego z każdym kolorem ? a nie tylko z magenta?
    Rzeczywiście mało schematyczne powtórzenia tego zabrudzenia, ale mam
    wrażenie że jest jakaś tendencja do układania się w poziome linie.
    Ale żeby nie być impertynentem przejrzę fuser, chyba mam nawet coś na zamianę.

0
  • #4 19 Gru 2016 13:35
    Imprimarex
    Poziom 24  

Trzeba jeszcze sprawdzić w drukarce ustawienia nasycenia poszczególnych kolorów.

0
  • #5 19 Gru 2016 14:13
    GeorgeX
    Poziom 10  

Był w niej robiony reset do ustawień fabrycznych więc nasycenie poszczególnych kolorów jest na "default"

0
  • #6 19 Gru 2016 14:17
    g107r
    Poziom 33  

GeorgeX napisał:
    Tonery w drukarce cyan i magenta to jakieś zamienniki, może to ich wina ?
    Nie znam się na drukarkach kompletnie, ale przyczepiłbym się do zamienników.
    W tym czym się znam, zamienników nie polecam, nie trzymają parametrów i zdecydowanie częściej i szybciej padają.
    Możesz druknąć tylko czarne marginesy i popatrzeć czy ta magenta będzie cyklicznie dodawana na całej kartce, bo teraz trochę guziki zasłaniają.
    Ten cyan też masz widoczny na lewym skraju wydruku - jakby wałek był nim zabrudzony na 3/4 swej powierzchni.
    Zamiennik ma inną przyczepność od oryginalnego tonera ? Inaczej reagują z laserem ?

0
  • #7 19 Gru 2016 14:32
    GeorgeX
    Poziom 10  

Do tej pory nie miałem problemów z zamiennikami w kolorowych Samsungach, serwisowałem w stopniu podstawowym dość sporo takich drukarek, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Nie zawracałbym głowy jakimiś ciemnymi pasami po bokach czy duchami bo tym radze sobie bez problemu. Wolę się dobrze wypytać zanim zakupię następne kasety z tonerami (100zł), tylko po to aby się przekonać że problem istnieje nadal. Odpowiada tutaj Imprimarex, więc doświadczeni dużo bardziej niż ja (wiem bo kupuję u nich wieczne chipy), więc mają doświadczenie i być może spotkali się z czymś podobnym.

0
  • #8 19 Gru 2016 15:39
    ERESJOT
    Poziom 19  

Takie zabrudzenia to nie wina tonera. Według mnie uszkodzony jest albo pas, albo bęben. Defekt będzie widoczny gołym okiem po wyciągnieciu tych elementów i dokładnym ich obejrzeniu. Wystarczy obracać bęben lub pas w odpowiednim kierunku i obserwować powierzchnię.

0
  • #9 19 Gru 2016 16:11
    GeorgeX
    Poziom 10  

Jak napisałem wcześniej. Beben i Pas po oględzinach i z tymi elementami wszystko ok. Logika zresztą podpowiada, że jeśli bęben lub pas to raczej zabrudzenia dotyczyłyby każdego z kolorów a nie wybiórczo tylko magenty. Samsung posiada jeden wałek obrazowy dla wszystkich tonerów, a nie osobne dla każdego jak niektóre starsze HP.

0
  • #10 19 Gru 2016 18:35
    ERESJOT
    Poziom 19  

Wiem że tylko jeden bęben. Ale miałem podobny przypadek w CLP-315, tylko niebieski dawał podobne plamy i po wymianie pasa transferu znikły. Stąd moja sugestia.

0