Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPT na PCI

Redhot66 16 Lip 2005 12:19 3189 11
  • #1 16 Lip 2005 12:19
    Redhot66
    Poziom 9  

Spalił mi się LPT więc kupiłem LPT na PCI, ale niemoge tego zainstalować, gdyz mam problem z win95, a tylo ten system moge mieć, to jest karta firmy ITE z chipsetem ITE 887x, jak toś wie jak można to zainstalować to prosze o odpowiedź, z góry thx

• #2 16 Lip 2005 13:16
    Kolobos
    Spec od komputerów

Najpierw wylacz spalnoy LPT w biosie.
    Czy kontroler ma jakies zworki? I czy ma tylko LPT czy tez inne porty?

• #3 16 Lip 2005 13:56
    Redhot66
    Poziom 9  

Popierwsze źle napisałem, ten port się nie spalił tylko uszkodziłw taki sposób iż nowsze drukarki potrzebujące większej ilości syg. sterujących nie działają, a starsze działają bez zarzutu, po drugie szukałem w biosie wyłącznika ale nieznalazłem nic co by było odpowiedzialne za LPT, i potrzeci uruchomiłem te karte na dregim kompie z XP i działała bez zarzutu. Karta nie posiada żadnych zworek i ma tylko port LPT, ale różnica polega na tym iż do XP dostałem sterowniki w postaci plików sys.inf, a do win 9x dostałem plik typu EXE, ale dzięki za pomoc, jak masz jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarty na propozycje

• #4 16 Lip 2005 14:03
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Redhot66 napisał:
    uszkodził w taki sposób iż nowsze drukarki potrzebujące większej ilości syg. sterujących nie działają, a starsze działają bez zarzutu

Jak masz ustawiony ten port w BIOS-ie: SPP, EPP, ECP czy też EPP+ECP? Czy możesz bliżej opisać historie tego uszkodzenia portu? Czy wniosek o uszkodzeniu portu wyciągasz wyłącznie na podstawie pracy tych drukarek?
    Redhot66 napisał:
    po drugie szukałem w biosie wyłącznika ale nieznalazłem nic co by było odpowiedzialne za LPT

W BIOS-ie nie znajdziesz nazwy LPT tylko parallel port. Podaj oznaczenie swojej płyty głównej, to prędzej Ci pomożemy.

• #5 16 Lip 2005 14:05
    Redhot66
    Poziom 9  

moja płyta główna to AOpen AX34

• #6 16 Lip 2005 14:40
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wiec napewno masz stosowna opcje do wylaczania LPT w biosie, poszukaj wspomnianego parallel port i wylacz, albo na poczatek sprobuj zmienic tryb jego pracy na EPP+ECP lub EPP i zobacz czy zadziala drukarka.
    Instrukcje do plyty masz na stronie AOpen jakby byla Ci potrzebna.

• #7 16 Lip 2005 14:58
    jankolo

Dokumentacja płyty, strona 123. Strona BIOS-u: Integrated Peripherals. Pozycja na stronie: Onboard Parallel Mode. Możliwości ustawienia: Normal, SPP, ECP, EPP, ECP/EPP. Jeżeli tryb pracy portu jest ustawiony na Normal lub SPP, to nowoczene drukarki mają prawo nie funkcjonować. Ustaw ten tryb na EPP.

• #8 16 Lip 2005 15:02
    Redhot66
    Poziom 9  

Zmieniałem tryb pracy na wszystkie możliwe i nic wkońcu wyłączyłem, ale teraz ma problem bo dalej niewiem jak zainstalować ten nowy port, w XP isnstalacja przebiegała w 2 etapach, najpierw instalowałem samą kartę, a puźniej Xp wykrywał nowy port LPT i go instalowałem w 95 z którego korzystam wykrył nową kartę jako kartę rozszeżeń I/O i dobrze, ale puźniej niewiem jak zaintalować sam port, gdyż 95 wykrywa nowe urządzenie o nazwie PCI Bridge i koniec, niema do niego żadnych pasujących sterowników, wymuszenie uznania tego za port kończy się na stworzeniu nowego portu EPP ale bez nazwy LPT2 czy LPt wogóle

Dodano po 1 [minuty]:

A co do instrukcji to jej nieposiadam, ale itak już niejest potrzebna bo wyłączyłem ten port, wszystko jest opisane wyżej

• #10 16 Lip 2005 15:12
    Redhot66
    Poziom 9  

Orginał mam tylko 95, ato ma być komputer do firmy, ale zaraz sprawdze te sterowniki

• #11 16 Lip 2005 15:21
    jankolo

Kolego Redhot66, czy kabel łączący drukarki z komputerem był ten, który cały czas uzywałeś ze starą drukarką? Kable które były używane ze starymi drukarkami nie mogły byc wykorzystane do komunikacji dwukierunkowej.

• #12 16 Lip 2005 15:46
    Redhot66
    Poziom 9  

Witam ponownie
    chciał bym zacząć od tego że ten sterownik ( przepraszam za wyrażenie ) rozpieprzył cały system w drobny mak, kasując wszystkie sterowniki do wszystkiego, a co gorsza nagle windows przestał widzieć cdrom, ale to nic i tak miałem robić nowy systyem. A co do kabla to zanim się zepsuł port pracowałem na Oki ML 3320 (nowa wsumie drukarka) a po walnięciu portu z tym samym kablem pracowałem na Optimusie ( tak ok 10 lat) nieznam nawet modelu, także kabel jest odpowiedni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME