Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-422 i TV UE39F5500 - brak dźwięku z tv, kabel HDMI

glaswoj 19 Gru 2016 15:16 726 6
  • #1 19 Gru 2016 15:16
    glaswoj
    Poziom 2  

Po podłączeniu amplitunera z tv przez kabel HDMI (wyjście HDMI out) nie mam dźwięku z tv w głośnikach.
    Jest dźwięk z innych urządzeń podłączonych do amplitunera: bd, konsola. O dziwo tv rozpoznaje urządzenie antynet, pilot tv zwiększa/zmniejsza głośność ampli, wyłącza go. Dźwięku nie ma. Połączyłem tv kablem opti, dźwięk działa normalnie. Kabel HDMI wpięty jest w tv w wejście HDMI 2. Co zrobić, żeby zadziałał dźwięk poprzez kabel HDMI? Proszę o pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2016 09:45
    Polon_us
    Poziom 41  

W wzmacniaczu została włączona funkcja ARC?
    W TV gniazdo HDMI2 oznaczone jest dodatkowo ARC?
    Kabel połączeniowy HDMI pomiędzy TV a wzmacniaczem jest standardu 1.4a lub lepiej?

0
  • #3 20 Gru 2016 12:29
    glaswoj
    Poziom 2  

Funkcja arc włączona w tv i ampli.
    Wymieniony trzeci kabel.
    Na dwóch pierwszych nie działało nic.
    Wtyki HDMI w tv nieopisane. Podpiołem do hdmi2, podobno to jest domyślnie arc w Samsung.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Gru 2016 13:12
    rosak
    Poziom 23  

Wybacz nie pomogę. Powiem tylko że nieźle namęczyłem się próbując przesłać audio po ARC z 2 różnych telewizorów (Samsung i LG) do Pioneer VSX-S300. Bez powodzenia. W końcu użyłem optyka. Pamiętam, że po przeczytaniu tony materiałów na ten temat, wywnioskowałem, że wina leży po stronie producentów TV.
    Oczywiście oba telewizory obsługują ARC i mają opisane wyjścia. Sterowanie po HDMI działa (włączanie, głośność) ale audio leci optykiem.

0
  • Pomocny post
    #5 20 Gru 2016 13:31
    Polon_us
    Poziom 41  

glaswoj napisał:
    Wymieniony trzeci kabel.

Ale w sumie nie wiadomo, czy spełnia HDMI 1.4a.
    Piszę o tym, bo to co w tej chwili jest możliwe tj. sterowanie z telewizora czy włączanie wzmacniacza jest możliwe przy użycia kabla HDMI 1.3.
    Ale kabel tego standardu nie przeniesie dźwięku zwrotnie do wzmacniacza.

glaswoj napisał:
    Podpiołem do hdmi2, podobno to jest domyślnie arc w Samsung.

Próbowałbym jeszcze na HDMI1. Tylko proszę pamiętać o wyłączeniu urządzeń przy przełączaniu gniazd HDMI.

Jak to nie pomoże, to obydwa urządzenia przywrócić do ustawień fabrycznych tz. reset.
    Również można sprawdzić, czy są nowe wersje oprogramowania do tych urządzeń i ewentualnie uaktualnić.
    Po tym zabiegu(ach) odłączyć od sieci zasilającej na parę minut i po tym ustawiać na nowo.

0
  • #6 20 Gru 2016 23:37
    glaswoj
    Poziom 2  

Próbowałem na HDMI 1 opisane jako standby, nie działa. Chciałem to sprawdzić bo nie byłem pewny czy gniazdo HDMI out jest sprawne. Obraz jest normalnie przekazywany przez to wyjście do tv. Zostanę chyba przy dźwięku z opti. jest jeszcze opcja sprawdzenia innego kabla HDMI, jak najkrótszym, czekam na jego dostawę odezwę się po sprawdzeniu.

0
  • Pomocny post
    #7 21 Gru 2016 17:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Ale w sumie nie wiadomo, czy spełnia HDMI 1.4a.

Ja korzystam z przewodów firmy Wireway.
    W Polsce sprzedażą i dystrybucją produktów tej firmy zajmuje się firma AVStore (są też na Allegro).
    Biorąc pod uwagę specyfikę mojej pracy, przetestowałem już sporo różnych firm w dziedzinie okablowania - i muszę powiedzieć, że ta firma ma bardzo atrakcyjną ofertę.
    W moim odczuciu płacenie więcej za przewody mija się z celem, skoro to samo można uzyskać w dużo rozsądniejszej cenie.

A, i nie jest to reklama - tylko moje życiowe i zawodowe doświadczenie.
    Oczywiście, jeśli ktoś chce przepłacać i płacić po 300-500 zł za przewody, to proszę bardzo.

0