Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI/GT780DX - DPC Latency - "mikro" zawiechy podczas gry

procsa 19 Dec 2016 20:33 648 7
    procsa
    Level 30  
    Witam, czy ktoś pomoże mi zinterpretować co boli mój komputer ? Msi GT780DX i7, gtx570m, 8GB RAM (2x4), SSD intel 120GB i HDD640GB, win7 x64

Reinstalowałem Windows'a, sterowniki i ciągle to samo ;/ Mikro zacięcia w grze.

Code: text
    Log in, to see the code
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    procsa
    Level 30  
    Głównie chodzi o cs:go sieciowo, ale w innych grach też to jest tylko jakby mniej odczuwalne, temperatury cpu max 75st, gpu 68st, co najlepsze zużycie cpu to max 60% i podobnie gpu...
    Klawiatura od lapka, mysz razer deathader , odinstalowałem cały soft razera i nic.
    Próbowałem używać też thortlestop ale bez zmian, to w nim max temp na jednym rdzeniu to 75st, a reszta 74.
    Od dawna miałem bardzo micro lagi, męczyłem się z wysokim timerate, a to może być własnie przyczyna DPC Latency, przez jakiś czas był spokój, a aktualnei nie idzie normalnie grać, frezzy są po 0.5 s albo nawet 1s ....
    Zaraz chyba zmienię na starą i5 bo jeszcze została i zobaczę czy i7 szlak nie trafił.
    Wyłączałem też plik stronicowania , aktualnie bez pliku i nic dalej to samo.

A co z raportem od DPC Latency mon?, tutaj zrzut z 14 min gry :

Log in, to see the code
    [/tex]
    procsa
    Level 30  
    Jest przez kabel, ale wyłączyłem teraz sieć, odpalam z botami i nie ma zacięć, co jest grane ?

Latency mon i tak pokazuje nieprawidłowości tak wygląda gra offline na i5 :

Log in, to see the code
    procsa
    Level 30  
    Zmieniłem na inny router i jest lepiej, nadal są mikro lagi , ale dużo rzadziej, po wifi było tak samo.

Interesują mnie te wyniki z latency moon :

Log in, to see the code

Dłuższy test, występowały zacięcia, ale mnie mniej jak pierwotnie, znaczy się takie same tylko rzadziej :

Log in, to see the code

zmieniałem kości RAM, ale nadal błąd po 15min pracy samego systemu... :
    Log in, to see the code

20 min gry cs:go, zacinki nawet 1 sekundowe :

Log in, to see the code
    procsa
    Level 30  
    Problem ścinek w grze załatwiony, winny był parametr startowy wpisany w steam "-high" po włączeniu na "-low" wszystko śmiga aż miło. (priorytet procesu).

Co do DPC Latency mon, nadal występują błędy, ale nie potrafię wyjaśnić skąd, podejrzewam błąd samego programu, ponieważ w DPC latency checker wszystko jest ok.