Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Nie widzi karty sieciowej

skipsus 19 Gru 2016 20:57 411 7
  • #1 19 Gru 2016 20:57
    skipsus
    Poziom 2  

Witam, potrzebuję pomocy.
    Mam problemy z internetem na WIFI, zrywa i jest słabe, a na kablu nie mogę pracować, bo nie ma możliwości, musiałby przechodzić przez całe mieszkanie. Program AVG PC TuneUp podpowiedział mi, że mam problemy z łączem przez kłopoty z Teredo Tunneling Pseudo-Interface, znalazłam więc na YouTube film, który niby miał pomóc (ww..youtube.com/watch?v=NJTdDYUXY_8). Zrobiłam to co tam jest krok po kroku i efekt jest taki, że laptop nie widzi karty sieciowej, nie ma w ogóle podłączenia do internetu i przestały działać gniazda USB. USB udało mi się uruchomić przez menadżera urządzeń i włączenie obu kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej. Nie umiem sobie poradzić z kartą sieciową.

Chciałam zainstalować sterowniki ze strony producenta (ww.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-A02PL) i zrobiłam to, ale nadal nie widzi karty, nie ma połączenia, nie mam już pojęcia co zrobić. Macie jakiś pomysł co mogę zrobić?

• #2 19 Gru 2016 21:15
    hektor232
    Poziom 9  

Zrób wszytko odwrotnie to co było na filmiku z youtube tak na przyszłość to jak grzebiesz w rejestrze regedit to zapisuje się kopię zapasową rejestru.

• #3 19 Gru 2016 22:01
    skipsus
    Poziom 2  

Teraz to ja już w niczym nie zamierzam nigdy grzebać.

Sama pomyślałam o tym, żeby to cofnąć i zrobiłam to, ale efektów nie przyniosło. Nie pamiętam co było wpisane w tej części dane wartości, albo "8a" albo "8e", próbowałam obu kombinacji i system szesnastkowy, ale i tak już nie widzi tej karty sieciowej :(

Dodano po 36 [minuty]:

Zastanawiam się nad taką opcją, ale nie chcę już sama eksperymentować :(

"Aby przywrócić rejestr

Otwórz Edytor rejestru.

Kliknij przycisk Start, wskaż ikonę ze strzałką wskazującą w prawo i kliknij opcję Zamknij.

Uruchom komputer. Gdy zostanie wyświetlony komunikat Wybierz system operacyjny do uruchomienia, naciśnij klawisz F8.

Korzystając z klawiszy strzałek, zaznacz opcję Ostatnia znana dobra konfiguracja, a następnie naciśnij klawisz ENTER. Aby klawisze strzałek na klawiaturze numerycznej działały, klawisz NUM LOCK musi być wyłączony.

Korzystając z klawiszy strzałek, zaznacz system operacyjny, a następnie naciśnij klawisz ENTER."

• #4 19 Gru 2016 22:37
    hektor232
    Poziom 9  

Jaki system Może da się jakimś programem przywrócisz rejestr jak nie to format c: recovery

• #5 19 Gru 2016 22:47
    skipsus
    Poziom 2  

Windows 7, próbowałam przywracania systemowego do jakiegoś punktu w czasie, ale nie da sie tego zrobić ;/

• #6 20 Gru 2016 09:16
    hektor232
    Poziom 9  

A co jest w menadżer urządzeń jest tam to urządzenie?

• #7 20 Gru 2016 11:52
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

skipsus napisał:
    próbowałam przywracania systemowego do jakiegoś punktu w czasie, ale nie da sie tego zrobić ;/

Tylko jeden jest taki punkt przywracania, nie ma więcej?
    skipsus napisał:
    Chciałam zainstalować sterowniki ze strony producenta (ww.samsung.com/pl/support/model/NP300E5C-A02PL) i zrobiłam to, ale nadal nie widzi karty, nie ma połączenia,

Jakie zainstalowałaś? - bo to co napisałaś to żadne info.
    Komputer ten ma kilka wersji i typów komponentów - to nie jest wszystko jedno co instalujesz.

Majstrowanie przy rejestrze, bez pojęcia o tym tak się kończy - a te wszystkie poradniki na YT.... - ehh

• #8 20 Gru 2016 19:35
    skipsus
    Poziom 2  

Nie było wyjścia, laptop w serwisie, serwis informuje, że zmian w rejestrze nie da się cofnąć i trzeba reinstalować. Na tym więc niestety koniec bajki, będzie reinstalacja na dniach, najpierw kopia zapasowa plików. Ale dzięki za chęć pomocy :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME