Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej Mechanic MCNUV-706 Klejenie AMOLED LCD/TFT za pomocą LOCA

20 Gru 2016 09:01 4653 14
  • Poziom 24  
    Witam
    Natrafiłem ostatnio na ofertę kleju do uszczelniania obrysu wyświetlacza przy wymianie szybki/dotyku w wyświetlaczach TFT/LCD metodą LOCA. Dokładny opis tutaj:

http://multi-com.pl/,details,id_pr,21138,key,uszczelniacz-loca-mechanic-mcnuv-706-10ml.html

Wiem że takie typy wyświetlaczy powinno kleić się na OCA a nie LOCA ale mam pytanie do kolegów czy ktoś już może używał tego? I jak się to sprawdza?

Pytam ponieważ na razie nie stać mnie na maszynę do klejenia OCA a wydaje mi się to dobrą alternatywą do czasu zakupienia odpowiedniego sprzętu.
  • Poziom 33  
    W jakis sposob go nakładać?
  • Poziom 24  
    No właśnie sam się nad tym zastanawiam. Bo żadnej informacji na ten temat nie mogę znaleźć.

Napisałem meila do firmy sprzedającej z zapytaniem o instrukcję aplikacji ale dostałem odpowiedź że nie posiadają nic takiego.
  • Poziom 16  
    Ja już ten klej również widziałem w innej firmie ale żadnej opinii jak również instrukcji nie udało mi się otrzymać. W innym temacie na tym forum czytałem właśnie, że w multi-com mieli właśnie jakiś uszczelniacz i niczym sie nie różnił od kleju b-7000 a był droższy. Nie wiem czy to jest ten sam.
  • Poziom 24  
    Znalazłem filmik na którym gość wymienia dotyk w G3 z użyciem podobnej techniki:
    https://www.youtube.com/watch?v=I50KkSc0jHY
    od 17:55
    jednak na tym o który pytam ja jest napisane że klej jest utwardzany poprzez UV ale myślę że aplikacja to pewnie wygląda tak samo jak na filmiku z tym że później należy go utwardzić za pomocą UV i przystąpić do nakładania LOCA. No ale dopóki ktoś tego nie wypróbuje się nie dowiemy jak dokładnie to wygląda chyba.
  • Poziom 20  
    Witam. Wprawdzie temat jest już dość stary, ale pozwolę sobie na krótką wypowiedź. Nie ma sensu stosowania żadnego kleju. Rada na zalewające podświetlenia jest prosta. Plastelina :) Już widzę wzrok czytających to ludzi, jednak wiem co mówię. Najlepiej zostawić LCD w ramce, i obkleić na około krawędzie plasteliną. Problem z głowy.

Fala hejtów za 3...2...1...

A tym czasem leży obok mnie przed chwilą sklejony tablet galaxy tab pro 10.1 T525, oczywiście klejem loca, a na podświetleniu ani śladu zalania :)
  • Poziom 24  
    Skoro nic nikt nie pisał postanowiłem zaryzykować i sam wypróbowałem ten wynalazek. Test przeprowadziłem na Z3 compact i o dziwo wszystko działa jak należy i nie ma żadnych plam. Sam się zdziwiłem i to nawet bardzo ale udało się :]
    maku151 wspominasz o plastelinie a takie pytanie dużo telefonów już zrobiłeś w ten sposób? Nie wracają później na poprawki? Jedyne co mnie boli w tym co piszesz to to że trzeba zostawić wyświetlacz w ramce i później wszystko jest umazane w LOCA no chyba że masz na to jakiś sposób?
  • Poziom 33  
    KamGr napisał:
    Jedyne co mnie boli w tym co piszesz to to że trzeba zostawić wyświetlacz w ramce i później wszystko jest umazane w LOCA no chyba że masz na to jakiś sposób?

Może po sklejeniu wyjąć i umyć resztę :)

Dodano po 53 [sekundy]:

KamGr napisał:
    Skoro nic nikt nie pisał postanowiłem zaryzykować i sam wypróbowałem ten wynalazek. Test przeprowadziłem na Z3 compact i o dziwo wszystko działa jak należy i nie ma żadnych plam. Sam się zdziwiłem i to nawet bardzo ale udało się :]
    maku151 wspominasz o plastelinie a takie pytanie dużo telefonów już zrobiłeś w ten sposób? Nie wracają później na poprawki? Jedyne co mnie boli w tym co piszesz to to że trzeba zostawić wyświetlacz w ramce i później wszystko jest umazane w LOCA no chyba że masz na to jakiś sposób?

Robisz czasem instruktaż do FAQ, może pokaż jak działa ten klej? :)
  • Poziom 24  
    Jak tylko znajdę chwilkę to wrzucę z tej operacji też (może nawet filmik jak się uda). W tej chwili niestety brak czasu.
    Tak na szybko to aplikuje się go tylko na brzegi wyświetlacza a następnie utwardza pod UV.
  • Poziom 16  
    KamGr napisał:
    Tak na szybko to aplikuje się go tylko na brzegi wyświetlacza a następnie utwardza pod UV.

Długo się utwardza? Nie trzeba go później ściagać?
  • Poziom 13  
    Tak na marginesie - trochę tańszy jest Mechanic MCNUV-706 - firma solidna, popróbujemy hi, hi.

Moderowany przez nutergsm:

Post edytowałem.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 13  
    Tak więc po eksperymencie :)
    Po kolei:
    Igła ok 1mm, oczyszczony ekran (głównie boki)
    Aplikacja fluxu, w miarę dokładnie - robiłem pod lupą ale jeżeli wyjdzie trochę na ekran i tak zleje się z oca.
    Celowo nie wypełniałem klejem fragmentu zaznaczonego na czerwono)
    Naświetlanie UV - ok. 2-4 min. Więcej - za bardzo się zestali i nadlewki nie połączą się z klejem oca. Mniej? nie wiem czy zadziała.
    Normalna procedura nakładania kleju i naświetlania.
    Efekt końcowy - pozytywny :) Widać miejsce gdzie nie było MCNUV (na czerwono)
    Celowo wziąłem uszkodzony wyświetlacz z HTC M7. Kej (flux) MCNUV-706 kupiony na aledrogo za 25 PLN, powinien wystarczyć na jakieś 30-40 LCD.
  • Poziom 13  
    Fajny film i dobry pomysł :) Przyznam szczerze, że przestało mnie to bawić.
    Koszty takiej operacji (materiały+czas) często przekraczają koszt nowego kompletu digitizer+LCD.
    Nie ma sensu - nowy set zakłada się w parę minut, bez babrania się w klejach.
    Jak dotąd opłacało się tylko w wypadku Galaxy S7. Jeżeli tylko szyba to 20 zł, set prawie 500 zł!
  • Poziom 20  
    Ja swego czasu przeprowadzałem wiele eksperymentów z loca portfel opustoszał a i tak z tego nic powtarzalnego i skutecznego nie wyszło i powiem szczerze nie oddałbym klientowi telefonu sklejanego na loca. OCA kosztuje, ale jest pewność że wszytko jest i będzie ok. Co do wyświetlaczy owszem sety są tanie, jednak oryginał to zawsze oryginał i zdecydowanie wolę regenerowany (oczywiście prawidłowo) oryginał niż zamiennik- zdecydowanie inna jakość, trwałość i żywotność,