Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aixam crossline 2012r - Nie grzeje świec żarowych.

20 Gru 2016 09:27 2451 5
  • Poziom 31  
    Witam. Trafiło do mnie ww cudo które nie grzeje świec żarowych i oczywiście przez to nie zapala. Silnik produkcji Kubota 2 cylindry diesel 2012r. W aucie brakuje też fabrycznego pilota być może to on rozbraja jakiś fabryczny immobilizer i przez to nie grzeje świec? Chętnie bym to przerobił ale niestety nie wiem gdzie jest przekaźnik który steruje czasem grzania. Znalazłem natomiast w przedniej puszcze z bezpiecznikami w komorze silnika przekaźnik który bezpośrednio wysyła prąd na świece ale on jest zwykły nie ma żadnej czasówki. Moje pytanie jest takie gdzie znajduje się element sterujący czasem grzania świec?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Cześć, załączam manual w którym jest to opisane. Strona 91 jest tabela z opisem przy jakiej temp. na ile sekund włącza świece. Jest również opis jak włączyć i wyłączyć grzanie świec. Czas grzania ustalany jest przez jakiś komputer. Na dalszych stronach znajdziesz opis bezpieczników F17 świece i przekaźnik c15 od świec. Są również schematy elektryczne.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 14  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Jaki komputer silnika jest w tym ''skuterze'' .

Czy to pytanie? Bo nie widzę znaku zapytania.
  • Poziom 31  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Z tego pdfa wynika że czasem grzania świec steruje licznik i tak też jest. Włączenie grzania można za jego pomocą ustawiać na aktywne bądź nie. Choć sam nie wiem po co ktoś stworzył taką funkcję bo to "auto" nie odpali bez podgrzania świec nawet latem przy 50 stopniach na zewnątrz. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz choć auto dziś zabrał właściciel uniemożliwiając mi dokończenie działania.
  • Poziom 1  
    jak aktywować świece ?