Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100

karu91 20 Gru 2016 09:49 1230 3
  • #1 20 Gru 2016 09:49
    karu91
    Poziom 2  

Witam

Jestem na etapie składania zestawu do mojej elektrycznej wędzarni. Mój problem polega na tym, że chciałbym podłączyć sondę z czujnikiem temperatury PT100 (trzyprzewody) do sterownika REX C100. Sonda podłączona prawidłowo ale w menu wyboru sondy mam problem. Wybieram kolejno w ustawieniach LCK = 1000, Cod = 0000 i gdy włączam opcję SL1 czyli ustawienia tegoż czujnika, to niestety nie mogę wpisać numeru tak jak w instrukcji i na wszystkich znanych mi źródłach, tylko takie literki/krzaczki jakby symbole typów czujników. Zamieszczam zdjęcia. Nie do końca jestem przekonany, że tak to powinno być, bo nawet na anglojęzycznych forach tego nie spotkałem, ani na ruskich filmikach YT :P Dodatkowo czy wyborze czujnika PT odczyt temperatury powinien być do wartości po przecinku, a niestety nie jest.

Zamieszczam zdjęcia.

REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100 REX C100 - Dziwny problem z ustawieniem czujnika temperatury PT100

0 3
  • #2 20 Gru 2016 13:02
    liberateme
    Poziom 19  

Witam,

Do końca nie rozumiem problemu, w instrukcji jest Rys.3 "Typy sondy", a tam pokazane co oznaczają te "krzaczki" dla [parametru SL1. Dla PT100 powinien Kolega wybrać ten "krzaczek" ze zdjęcia trzeciego.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Gru 2016 16:33
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

liberateme napisał:
    Witam,

Do końca nie rozumiem problemu, w instrukcji jest Rys.3 "Typy sondy", a tam pokazane co oznaczają te "krzaczki" dla [parametru SL1. Dla PT100 powinien Kolega wybrać ten "krzaczek" ze zdjęcia trzeciego.

Pozdrawiam

Wadliwe ustawienie sterownika temp.

0
  • #4 23 Gru 2016 13:43
    karu91
    Poziom 2  

liberateme napisał:
    Witam,

Pozdrawiam

Tak jest! I tym się sugerowałem przy wyborze w SL1. Problem jest taki, że instrukcja i wszystkie mi znane źródła precyzują, że w ustawieniu SL1 nie powinny być krzaczki tylko unikalne kody powiązane z danym typem sondy i z tego wynika, że nie mogę wszystkich typów wybrać tylko te, które tutaj pokazałem na zdjęciach... Nigdzie nie znalazłem takiej instrukcji by ten model tak działał.

2