Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Sony do monitora Iiyama - Sony DAV-DZ10 do Iiyama Prolite B2409HDS

wiary.godny 20 Gru 2016 10:07 357 5
  • #1 20 Gru 2016 10:07
    wiary.godny
    Poziom 2  

Zwracam się o pomoc do Was, specjalistów :) Próbowałem znaleźć rozwiązanie na Waszym forum i mimo że podobnych tematów jest sporo to nie udało mi się znaleźć takiego, który by opisywał te interfejsy, z którymi mam do czynienia w mojej sytuacji.

Potrzebuję podłączyć stary odtwarzacz DVD Sony DAV-DZ10 do monitora Iiyama Prolite B2409HDS.

Wyjście na DVD jest tylko jedno - Euro AV (SCART), wejścia na monitorze są trzy: HDMI, VGA (D-Sub) oraz DVI-D.

Nie znam się na tym kompletnie niestety. Pomyślałem, że to pewnie standardowy problem i jedna wycieczka do Media Markt go rozwiąże. Wróciłem stamtąd zadowolony, że udało się kupić taką - Hama ADAPTER 15PIN HDD-SCART. W domu okazało się jednak, że to nie takie proste. Do przejścwki podpiąłem też zwykły kabel VGA żeby mi wszystko sięgnęło, ale podejrzewam, że to nie to było żródłem problemu. Nie ma obrazu, monitor pokazuje tylko 'no signal'.

Z lektury innych podobnych tematów wnioskuję, że generalnie połączenie DVD ze standardowym monitorem to raczej skomplikowana sprawa, a często nawet niemożliwa. Pomyślałem jednak, że przynajmniej sprobuję zapytać, a nuż interfejsy, którymi dysponuję akurat w mojej sytuacji na to pozwalają bez konieczności bycia biegłym w sztuce (myślę, że już się domyśliliście, że w mojej sytuacji konstruowanie czegokolwiek samemu odpada :))

Widzę tez, że na allegro takich przejściówek SCART -> VGA jest mnóstwo i że na nich jest interfejs męski VGA (na tym co kupiłem sam jest żeński), więc może to od Hama służy kompletnie do czegoś innego a taki adapter z allegro wystarczy do rozwiązanie mojego problemu?

Będę bardzo wzdzięczny za wszelką okazaną pomoc.

pozdrawiam serdecznie, Wesołych Świąt!
    Wiktor

p.s. miałem elegancko powstawiane linki do wszystkiego w poście, ale niestety forum mi na nie nie pozwoliło, wierzę, że w razie potrzeby łatwo znajdziecie.
    p.s.2 o audio się nie martwię, będzie szło osobno i tak. Nie zależy mi też na podpinaniu się do monitora przez HDMI (widziałem, że są takie konweretery, ale to do moich potrzeb za dużo kasy trochę raczej).

0 5
  • #3 20 Gru 2016 20:25
    wiary.godny
    Poziom 2  

Dzięki wielkie, rzeczywiście wygląda na to, że nie wszystko znalazłem. Teraz już poczytałem trochę więcej, zarówno na Waszym jak i na innych forach i wygląda na to, że moje DVD nie będzie miało problemu z wyprodukowaniem sygnału RGB, według instrukcji można to wybrać w menu (tylko jak to zrobić jak nie mam gdzie zobaczyć obrazu menu? :)). Problem polega jednak na tym, że wszędzie piszą o funkcji positive/progressive scan monitora jako koniecznej żeby to działało jednocześnie pisząc, że praktycznie żaden takiej funkcji nie posiada (jedynie niektóre projektory). W specyfikacji mojego nic na ten temat nie znalazłem więc zakładam, że pewnie nie ma (nie wiem czy warto kupić przejściówkę tylko po to, żeby to sprawdzić).

Spróbowałem też znaleźć coś w przejściówkach SCART -> HDMI lub SCART -> DVI-D, ale wygląda na to, że też nic z tego, chyba, że znowu za słabo szukałem.

W takim razie czy dobrze rozumiem, że dla takiego laika jak ja połączenie tych dwóch sprzętów jest po prostu niemożliwe? Czy są może jednak jakieś opcje na które nie wpadłem, których nie znalazłem? Jeśli nic nie da się zrobić to rozumiem, że albo kupno nowego DVD albo jakiegoś starego telewizora z wejściem SCART, zgadza się?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Gru 2016 20:46
    zwirek1
    Poziom 29  

Wszystkie opcje o których piszesz są możliwe, tylko w grę wchodzi większa kasa .
    Wszystko zależy od tego ile masz na inwestycje .
    Można robić konwersie we wszystkie strony, tylko tego nie załatwisz prostą "przelotką" a konwerterem którego ceny są od 100pln w górę .
    Na tańsze przewody,ala-konwertery nie licz bo nie działają.
    Pzdr

0
  • #5 20 Gru 2016 21:12
    wiary.godny
    Poziom 2  

Jeszcze raz dzieki za tak szybką odpowiedź! w takim razie pomyślę nad kwotą, która chciałbym ewentualnie przeznaczyć, poszukam konwerterów i w razie kolejnych pytań jeszcze się tu zgłoszę :)

Jeżeli powiedzmy zależy mi na przyzwoitej jakości obrazu to czy to oznacza, że powinienem od razu szukać konwertera dla połączenia cyfrowego czy nie ma to znaczenia? Inaczej mówiąc jakie, tak po ktrótce, byłyby wady i zalety konwerterów na D-Sub, DVI-D i HDMI? Domyślam się, że jedną z róznic byłaby cena takiego konwertera, jakieś inne znaczące?

0
  • #6 21 Gru 2016 10:54
    zwirek1
    Poziom 29  

Witam
    Konwersja sygnału z analogowego na cyfrowy mija się z celem, konwerter nic nie ulepszy .
    Sygnał ze złącza scart jest niskiej rozdzielczości i taki będzie wyświetlany na twoim monitorze .
    W tym przypadku co piszesz płacąc więcej za konwerter będziesz miał tylko lepsze samopoczucie .
    Pzdr

0