Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar dafne - coś się spaliło podczas pobierania wody...

petepis 20 Dec 2016 13:23 2499 4
 • #1
  petepis
  Level 2  
  Witam, żona włączyła pralkę podczas gdy zawór wody byl zakręcony. Po jakimś czasie wybiło korki a w pralni czuć było lekki swąd. Pralka nie chciała już się włączyć. Co mogło się spalić I czy jest send naprawiać? Dziękuję za rady. pozdrawiam...
 • Helpful post
  #2
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Pewno elektromagnes zaworu się przegrzał, spowodował zwarcie i jest do wymiany.
  Możliwe, ze zwarcie na elektromagnesie uszkodziło tylko bezpiecznik w pralce albo z uwagi na zadziałanie bezpiecznika (NIE KORKA!!!) cały układ wykonawczy się spalił. Bez rozkręcenia i oględzin nie można postawić diagnozy.
 • Helpful post
  #3
  artfik
  Level 25  
  Witam. Rzadko się zdarza żeby zawór się spalił, jeśli śmierdziało to podejrzewam kondensator p/z, znajduje się tuż przy wejściu przewodu zasilającego. Odkręć górną pokrywę i wizualnie obejrzyj to miejsce.

  Dodano po 3 [minuty]:

  W pralce nie ma żadnego bezpiecznika. Gdyby uszkodził się zawór to pralka powinna chodzić, na przykład w pozycji wirowania. Możesz włączyć samo wirowanie. Jeśli wybije bezpiecznik to 100 procent kondensator p/z.
 • #4
  petepis
  Level 2  
  Dzięki za rady, sprawdzę co tam zaszło... Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #5
  tod.1977
  Level 23  
  Witam.Gdyby winowajca okazalby sie filtr przeciwzakloceniowy to radze go obejsc w celu testu i wlaczyc pralke na jakis krotszy program by sprawdzic czy nie ulegl uszkodzeniu jeszcze jakis element elekktryczny pralki.Jezeli wszysko okaze sie sprawne to nowy kondesator pz mozna nabyc w sklepie internetowym ABC czesci z Gliwic chyba ze kolega bedzie mial szczescie i dostanie go w swoim miescie w sklepie z czesciami AGD.Jezeli wzrokowo bedzie widoczne nadpalenie wiazki elektrycznej w pralce to radze sie wstrzymac z testem i wpierw usunac uszkodzenia.Pozdrawiam. PS.Ja w mojej Lunie zastosowalem filtr pz ze wpolczesnej uszkodzonej pralki po dokonaniu drobnych modyfikacji przylacza i pralka smiga.:)