Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VC 246/3-5 - Bardzo niepokojące odgłosy z kotła

20 Gru 2016 13:55 1392 5
  • Poziom 17  
    Cześć
    Wczoraj miałem serwis kotła Vaillant ecoTEC
    Kocioł / zasobnik cwu / grzejniki parter, piętro w systemie rozdzielaczowym / podłogówka zestaw pompowy parter.
    Jeszcze nie wszedłem do kotłowni a już słyszę odgłosy kotła. Po rozebraniu pompy i dwóch rurek szok ile magnetytu było w samym kotłe.
    Kocioł był zabezpieczony zwykłym filtrem siatkowym.
    Konkretna rozmowa z klientem o szkodliwości zanieczyszczeń w instalacji grzewczej i jedyna słuszna podjęta decyzja. Montaż filtra magnetycznego i czyszczenie chemiczne całego układu.
    Filtr zamontowany.
    Sprawdzam dalej grzejniki na parterze nie grzeją
    Po przepłukaniu tylko wodą już grzeją.
    Kolej na nie działającą podłogówkę. Zatarta pompa obiegowa i rotametry. Nie działała od trzech lat.
    Vaillant VC 246/3-5 - Bardzo niepokojące odgłosy z kotła Vaillant VC 246/3-5 - Bardzo niepokojące odgłosy z kotła Vaillant VC 246/3-5 - Bardzo niepokojące odgłosy z kotła
    Po udrożnieniu podłogówka działa.
    Zalałem do czyszczenia wstępnego 2 litry preparatu SOTIN X400. Po miesiącu czyszczenie zasadnicze pompą czyszczącą o przepływie 99l/min z dodatkiem preparatu X800. Po pomyślnym zakończeniu czyszczenia zabezpieczenie instalacji inhibitirem korozji X100 oraz podłogówki X700.
    Moja rada zadbajcie o czystość instalacji na samym początku montażu systemu są wtedy o wiele mniejsze koszta.
  • Poziom 33  
    No ładnie to wygląda :idea:

A mam do ciebie pytanie - czym czyścisz komorę spalania w tych Vaillantach?
    Jakaś chemia, mechanicznie, czy tylko woda?
  • Poziom 17  
    @ls_77
    Kondensaty Vaillant VU(W),VC(W) po stronie spalin czyszczę Konclean100 lub Sotin 300.
    Czekam parę minut, szczoteczka do mycia naczyń lub na wkrętarkę okrągła szczotka z tworzywa.
    przed czyszczeniem
    po czyszczeniu
  • Poziom 33  
    Dzięki za odpowiedź.

A te szpary pomiędzy spiralami wymiennika to jakąś szpachelką, czy czymś innym przepychasz?
  • Poziom 17  
    Preparat + czas + szczotka z długim (3-4cm) twardym włosiem wystarczy.
    No chyba, że zdecydujesz się na takie urządzenie
  • Poziom 33  
    Widziałem już to - ale tylko na tym filmiku. Nigdy w realu. Ale cena zabija :cry: