Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz S-klasa - Czemu można zmieniać biegi bez użycia hamulca (automat)

20 Gru 2016 18:12 1155 5
  • Poziom 4  
    Siema.

Posiadam Mercedes-Benz S klasa 2003. Rzuciła mi się w oczy pewna rzecz:
    wszystkie samochody ze skrzynią automatyczną jakie spotkałem i jakimi jeździłem, żeby zmienić bieg musiałem wcisnąć pedał hamulca.
    natomiast w tym mercedesie nie muszę nic wciskać. Bieg można zmienić tak po prostu. Czy to oznacza że były jakieś przeróbki czy też ktoś przestawiał coś w komputerze pokładowym ?
  • Poziom 29  
    To normalne. Zmiany na heblu są zalecane dla bezpieczeństwa pojazdu i skrzyni oraz komfortu ale nie jest wymagane trzymanie go na hamulcu.
  • Poziom 1  
    Witam

Piasek80 napisał:
    To normalne. Zmiany na heblu są zalecane dla bezpieczeństwa pojazdu i skrzyni oraz komfortu ale nie jest wymagane trzymanie go na hamulcu.

No nie do końca tak jest. Właśnie ze względów bezpieczeństwa trzeba wcisnąć hamulec. U mnie (MB C240 W202 '99) nie można załączyć biegu bez hamulca. O ile dobrze pamiętam, MB W124 też tak miał.

Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 43  
    Hamulec jest wymagany tylko z P na bieg R lub D.
  • Poziom 40  
    Automat (każdy lub prawie każdy) ma przy drążku pod osłoną scowany zwykły elektrozawór z wysuniętym metalowym trzpieniem. Ten trzpień zostaje wciągnięty do wewnątrz cewki i jednocześnie zwalnia drążek.
    Sam kiedyś robiłem taką "przeróbkę" ponieważ cewka dostała przerwy. Klient gdy zakupił używkę wróciliśmy do oryginału.
    Uważam że jest to bardzo niebezpieczna usterka, szczególnie dla skrzyni (łatwo wrzucić R gdy auto toczy się jeszcze do przodu).
  • Poziom 43  
    Ooo kolega dobrze prawi. Awaryjnie ten dynks można zwolnic np. w razie padnięcia elektryki a koniecznośći wciągnięcia na lawetę.