Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-328 - Problem z ładowaniem.

20 Gru 2016 19:21 768 11
 • Poziom 5  
  Witam !
  Mam problem dotyczący ładowania w ursusie c-328.
  Zaraz po uruchomieniu silnika wszystko jest ok po chwili na wolnych obrotach zaświeca się kontrolka ładowania, lecz po przygazowaniu gaśnie. Gdy kontrolka nie świeci napięcie ładowania wynosi w granicach 14,5-15,2V . Po dwóch minutach kontrolka zaświeca się i nie gaśnie nawet po dociśnięciu gazu w "podłogę" lecz minimalnie przygasa. Napięcie 13V przy zaświeconej kontrolce. Mam założony alternator od poloneza 14V 55A , akumulator nówka sztuka 120 Ah 900A 12V. A i oprawka żarówki i żarówa kontrolki są wymienione na nowe, ponieważ myślałem że coś nie łączy. Miał ktoś kiedyś podobny problem ? Do wymiany altek, czy sam regulator ?
  Proszę o pomoc .
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  Prawidłowe napięcie ładowania powinno mieścić się w granicach 13,8 a 14,4 V.
  U Ciebie występuje znaczna odchyłka w napięciu ładowania - prawdopodobnie winny jest regulator ładowania. Nie masz możliwości podmienić regulatora na inny egzemplarz?
 • Poziom 5  
  Nie mam możliwości . Mam same regulatory mechaniczne .
 • Poziom 39  
  Instalacja elektryczna ciągnika tak wiekowego to wielka zagadka. proponuję sprawdzić połączenia w skrzynce bezpieczników, same bezpieczniki oraz okolice tzw stacyjki. Możliwe, że gdzieś występuje nadmierny opr i regulator otrzymuje fałszywe informacje.
 • Poziom 5  
  Instalacja została wymieniona na nową kilka lat temu wszystko działa , posprawdzałem miernikiem. Bezpieczniki sprawdzone, zastanawia mnie to ,że wraz z uplywem czasu potrzeba większych obrotów do ładowania aż w końcu ładowania nie ma -świeci kontrolka .
 • Poziom 34  
  Sprawdź naciąg paska - może się ślizga. Jak się zagrzeje to robi się luźniejszy, dlatego zaraz po zapaleniu jeszcze jako-tako ładuje, a później już nie.
 • Poziom 5  
  Ciągnik nie był malowany , pasek dociągnąłem do oporu nic to nie dało. Pewnie wymienię cały alternator na nowy...
 • Poziom 5  
  Będę miał chwilę czasu to sprawdzę jeszcze i to.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  W jakim stanie jest cały szczotko-trzymacz ? patrzyłeś? Jak nie to od tego zacznij. Daj jakieś foto czczotkotrzymacza i wirnika. Ja u znajomego właśnie wymieniłem ten element i po sprawie.
 • Poziom 5  
  Bardzo dziękuję za pomoc nabyłem drogą kupna nowy regulator napięcia. Wszystko jest w porządku.