Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeDIetrich MCR3 - podłogówka zabiera ciepło z kaloryferów

20 Gru 2016 20:28 1698 16
 • Poziom 9  
  Mam następujący problem : Piec załącza ogrzewanie, grzejniki zaczynają grzać, po godzinie grzejniki zimne i tak już zostaje, podobno pompa w piecu gryzie się z pompą przy rozdzielaczu, dlatego wina spada na piec..., Problem dotyczy tylko parteru, na piętrze grzejnik grzeje cały czas. podłogówki mam w całym domu ok. 36m2, reszta grzejniki. Co z tym można zrobić ? wywalić tą pompę z rozdzielacza ? sama pompa z pieca pchnie to ?

  DeDIetrich MCR3 - podłogówka zabiera ciepło z kaloryferów DeDIetrich MCR3 - podłogówka zabiera ciepło z kaloryferów DeDIetrich MCR3 - podłogówka zabiera ciepło z kaloryferów
  wklejam zdjęcia instalacji.
 • MetalWork
 • Poziom 29  
  Zmniejszyć przepływ na podłogowym - prawdopodobnie ta pompa jest mocniejsza od tej zamontowanej w kotle.
 • Poziom 19  
  Następne kwiatki wychodzą tej jesieni, już któryś z kolei temat że nie chodzi podłogówka lub grzejniki wspólnie. Po pierwsze napisz i podziel się do końca co tam masz narzeźbione bo instalacja jest jak już widać spartaczona. Po pierwsze nasz grzejniki i podłogówkę jak to jest dokładnie połączone ? (schemat/zdjęcia)
  Pierwszy kwiatek to brak zaworu sterującego podłogówką a dokładnie jej temperaturą lub pewnie grzejniki z podłogą zrobione na taką samą temperaturę czynnika grzewczego.
 • Poziom 27  
  Wezwać instalatora niech to poprawi. Za coś wziął w końcu pieniądze.
 • MetalWork
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź, ale już wpadłem na ten pomysł żeby wezwać instalatora. Tylko instalator nie wie jak to poprawić...
 • Poziom 19  
  Dołóż głowicę z kapilarą lub zakręć lub przykręć zawór ten nad pompą od podłogówki, zobaczysz czy zaczną grzać grzejniki, to tak doraźnie na początek.
 • Poziom 9  
  Sono2020 napisał:
  Następne kwiatki wychodzą tej jesieni, już któryś z kolei temat że nie chodzi podłogówka lub grzejniki wspólnie. Po pierwsze napisz i podziel się do końca co tam masz narzeźbione bo instalacja jest jak już widać spartaczona. Po pierwsze nasz grzejniki i podłogówkę jak to jest dokładnie połączone ? (schemat/zdjęcia)
  Pierwszy kwiatek to brak zaworu sterującego podłogówką a dokładnie jej temperaturą lub pewnie grzejniki z podłogą zrobione na taką samą temperaturę czynnika grzewczego.


  nie mam schematu,mogę jedynie robić zdjęcia i ew. powiedzieć wam która belka jest ciepła, która zimna, mogę o szczegóły zapytać instalatora, sam zbytnio się na tym nie znam :(
  Napisz proszę jakie zdjęcia potrzeba to porobię.

  podłogówka przykręcona - grzejniki śmigają
 • Poziom 19  
  Piszesz, że masz dom parter/piętro a widać tylko jeden rozdzielacz, czy nie ma więcej instalacji rozdzielaczy itp. To wszystko jest ważne i wpływa na całokształt.
 • Poziom 9  
  poniżej zdjęcie rozdzielacza na piętrze.
  Jak się zamknie podłogówkę w rozdzielaczu na dole to grzejniki zaczynają grzać, hydraulik twierdzi, że jest problem z pompą w tym piecu, że ta pompa gryzie się z pompą w rozdzielaczu.
  Jeśli chodzi o temp. na podłogówkę, to cytuję: "podłogówki mieszają się z powrotem i są chłodniejsze od temp. na grzejnikach, ok. 40 st. powinno być".
  DeDIetrich MCR3 - podłogówka zabiera ciepło z kaloryferów

 • Poziom 21  
  Dołóż głowicę na podłogówkę ewentualnie zmniejsz bieg pompy na podłogówce, spróbuj na kaloryferach zwiększyć przepływ, na kryzach na głowicach ustaw większy. Zwiększ przędkość pompy pieca do tego jednak potrzebny jest ci i-sense lub q-sense . Te zawory zwrotne na rozdzielaczu tłumią dodatkowo przepływ na grzejniki pyzatym wyglądają na z plastikowym grzybkiem przez co jest prawie pewne ,że będą się zawieszać i blokować .Z czego sterowana jest pompa od podłogówki jeśli z gniazdka bezpośrednio to niedobrze, musisz wysterować ją z pieca bądź np przez termostat przylgowy .
 • Poziom 39  
  dobroslaw napisał:
  Te zawory zwrotne na rozdzielaczu tłumią dodatkowo przepływ na grzejniki pyzatym wyglądają na z plastikowym grzybkiem przez co jest prawie pewne ,że będą się zawieszać i blokować

  Jeden, co to zauważył...I to jest istotna uwaga. Są to zawory sprężynowe i wymagają większego ciśnienia otwarcia, więc woda nie jest głupia i płynie na górę +jest wpychana na "siłę" w obwód podłogówki . Wstaw tam zwykłe odcinające zawory ze śrubunkiem, bo chyba kiedyś takie były, tylko ...
  Wspomniany już wcześniej brak głowicy z kapilarą- brak jakiejkolwiek regulacji temperatury. Kapilarę umocuj "przylgowo" do belki zasilającej. Głowicę dobierz zależnie od średnicy gwintu na zaworze ( ten z białym "grzybkiem"), może być M28 lub M30x1,5 z zakresem 20-50 st.C
  Inna sprawa, (do instalatora) to trochę przy cienkie te rurki PP 25 na 5 obwodów podłogówki i 6 grzejników. Rurka PP25 to przekrojowo wewnątrz tylko 1/2".
  Przewód do pompy też z "klasa" zarobiony. Takie już mam estetyczne "zboczenie" zawodowe.
  Z tych chińskich zaworów z czarnymi motylkami tez się długo nie nacieszysz.
  A ten mały mini 1/2" (przy kotle z lewej), to zacznie ciec za pół roku, szmelc totalny , a jeśli jest na dopuście (?), to brak zaworu zwrotnego.
 • Poziom 16  
  gietek_p napisał:
  dlatego wina spada na piec...,


  A ja sądzę, że raczej partacza, który Ci instalację wykonał...Wziął pieniądze za niedziałający system...instalator Ci wmówił, że to wina "pieca" czy sam doszedłeś do takich wniosków ?

  Teraz inni odwalają robotę za niego, udzielając Ci rad jak to naprawić...ale winny jest piec...Szkoda, że nie winisz producenta długopisu za to że Twój instalator oblał egzamin czeladniczy z hydrauliki...bo po instalacji widać, że nie zdał...

  To tak humorystycznie :lol: A poważnie - wezwij firmę, która się na tym zna - ogarnie wszystko i poprawi instalację. A rachunek prześlij temu swojemu instalatorowi za jego tłumaczenie "Tylko instalator nie wie jak to poprawić...". Ba na razie się koleś z Ciebie śmieje i cieszy, że trafił na jelenia, który finansuje jego nieudacznictwo :D No chyba, że nie wziął za to ani złotówki i wykonał instalację hobbistycznie - wtedy ma prawo "coś pójść nie tak" bo to nie jest jego źródło dochodu. W momencie, gdy ma on firmę i bierze za to pieniądze, ponosi odpowiedzialność za swoje działania. Instalator, wykonując usługę udziela rękojmi 2-3 letniej, na wykonaną usługę (szczegóły określone w umowie którą zawarłeś). Nie mylić z gwarancją bo to osobna sprawa i odrębny kodeks. Pamiętaj o swoich prawach, gdy instalator będzie na wczasach w Chorwacji a Ty będziesz walczył ze swoją instalacją :bye:
 • Poziom 16  
  A to gniazdo pod MCRką to jest normalnie the best. Z tych kotłów jak się zaczyna lać to dokładnie w dół, żrąc otwór na syfon.
 • Poziom 9  
  Kolego Toyota nie pomogłeś mi swoim postem.Nie uważam się za jelenia jak to piszesz.Coś ci ciążyło na żołądku i puściłeś pawia na mnie :)
  Pomimo że instalacja jest spieprzona, i za nią zapłaciłem, to dopóki instalator chce naprawić swój błąd, niech naprawia, a nawet mu w tym pomogę...taki jestem dziwak, w tych czasach dobrobytu,oczekiwań i roszczeń.
  W budynku nie mieszkam. Mam inny dom w którym instalację robiła tańsza ekipa i nie mam do niej uwag, tu wziąłem ekipę droższą ale jak się okazuje nie lepszą...
  Po to jest chyba forum żeby zapytać ? nie chcesz pomóc,nie pomogłeś,nie pomagaj.

  wracając do tematu :
  Zwiększyłem moc pompy na sterowniku(i-sense), moc minimalna z 3 na 5, i moc max z 8 na 10, pomogło to o tyle, że grzejniki są gorące od połowy w górę, dół letni.
  będę mówił instalatorowi żeby wymienił te zawory zwrotne i dołożył kapilarę. Napiszę jak coś więcej się zmieni.
  Bardzo dziękuję za pomocne uwagi.
 • Poziom 27  
  Kolego nie obrażaj się jak ci ktoś prawdę napisze. Trafiłeś na partaczy i od nich powinieneś wymagać poprawy tej instalacji. No ale jak to my polacy boimy się domagać swoich praw. Jeżeli oni nie potrafią tego naprawić to pogadaj z nimi, że inna firma to poprawi a oni zwrócą koszty. Nie eksperymentuj na swojej instalacji bo możesz sporo kasy wtopić a i tak efektu nie osiągniesz korzystając z forum a nie widząc instalacji na miejscu. Ja co prawda zajmuje się elektryką ale kilka razy już poprawiałem klientom instalację po "partaczach" a oni domagali się zwrotu od nich.
 • Poziom 9  
  Kolego nie obrażam się. Obrazić może mnie tylko ten, kogo bardzo szanuję, długo znam i poważam, raczej nie będzie to kolega/koleżanka Toyota którego/ej nawet nie znam.
  Wiem że instalacja jest skopana, ale chyba mniej się tym przejmuję niż niektórzy tutaj. Da się naprawić, to super, zależy mi na naprawie, nie ze względu na moją osobę(mimo że mój budynek) tylko ze względu na innych, bo ludzie są dla mnie wartością a nie kawałek rurki, czy pompa w piecu. Przepraszam, ale zaraz zaczniemy rozmawiać o filozofii Kanta...

  Skoro mam się domagać tylko od instalatora, to znaczy że taki wątek może nie powinien tu być napisany ? może Admin powinien usunąć wątek ?
 • Poziom 9  
  Problem wydaje się rozwiązany, dołożona głowica z kapilarą,usunięte zawory zwrotne, podniesiona moc pompy pieca na sterowniku.Grzejniki cały czas gorące.
  Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.