Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot Toshiba 37XV733 - Pilot zamiennik nie obsługuje wszystkich funkcji

mavpl 21 Gru 2016 09:32 753 4
  • #1 21 Gru 2016 09:32
    mavpl
    Poziom 9  

Dzień dobry.
    Ostatni w moim TV Toshiba 37XV733 zepsuł się pilot (CT-90344). Postanowiłem nie bawić się w szukanie usterki i zakupiłem na popularnym serwisie aukcyjnym zamiennik, który ponoć miał działać tak jak oryginał. Niestety okazało się że pilot nie ma jednego z klawiszy, który był w oryginale. Chodzi o klawisz QUICK (zaznaczony na zdjęciu z instrukcji obsługi). Problem w tym, że bez tego klawisza nie potrafię uporządkować listy kanałów DVB-T. Próbowałem korzystać z różnego rodzaju aplikacji instalowanych w telefonie które obsługują wbudowaną diodę IrDA lecz nic nie działa. Być może da się w tego typu aplikacjach dodać ręcznie kod tego jednego klawisza. Chyba, że istnieje jeszcze jakieś inne rozwiązanie, które do tej pory nie przyszło mi do głowy. Pozdrawiam

Pilot Toshiba 37XV733 - Pilot zamiennik nie obsługuje wszystkich funkcji

• #2 21 Gru 2016 10:01
    kazikszach
    Poziom 32  

Może najprostszym rozwiązaniem jest danie pilota oryginalnego do naprawy.
    Dużo pilotów można naprawić.

• #3 21 Gru 2016 10:09
    mavpl
    Poziom 9  

Taka opcja nie wchodzi w grę ponieważ nie posiadam już oryginalnego pilota. Zamiennik pracował bez zarzutu więc oryginał wylądował w koszu. Niestety o braku funkcji którą obsługuje klawisz QUICK dowiedziałem się kilka tygodni po wyrzuceniu oryginalnego pilota.

• #4 21 Gru 2016 10:19
    kazikszach
    Poziom 32  

Tak to jest, gdy się kupuje na wiarę.
    Szukaj prawdziwego zamiennika.

• #5 12 Sty 2017 06:59
    mavpl
    Poziom 9  

Poradziłem sobie z tematem w najprostszy według mnie sposób (i chyba najtańszy).
    Zamówiłem pilot u sprzedawcy z Chin, który obsługuje wszystkie funkcje, na których mi zależało. Właśnie dotarł i wszystko działa wiec problem rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME