Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter MasterVolt XS3200 INSOLUTION ERROR po zmianie państwa

24 Gru 2016 23:32 6735 50
    prose
    Poziom 33  
    Grzesiek794239 napisał:
    Mówisz że wewnętrzne przebicie tylko gdzie bo jak podłączałem opowiesz to mam około 2-3 MOHm
    Zmierz na panelach między + a - i do ramy panela nie może być mniej jak 600 kΩ.
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    Leon444
    Poziom 23  
    prose napisał:
    Grzesiek794239 napisał:
    Mówisz że wewnętrzne przebicie tylko gdzie bo jak podłączałem opowiesz to mam około 2-3 MOHm
    Zmierz na panelach między + a - i do ramy panela nie może być mniej jak 600 kΩ.

Możesz też zmierzyć na falowniku tylko odłącz go od sieci i przy podłączonych panelach sprawdź czy między plusem lub minusem jest jakieś napięcie względem obudowy falownika....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
    Leon444
    Poziom 23  
    Może być wina softu (nie czytałem tego forum z linku po ichniemu:))ale możesz mieć zwarty przekaźnik od RISO ale zwarty przez soft...
    Inwerter mierzy RISO poprzez przekaźnik który w najprostszym skrócie zwiera DC z paneli do obudowy poprzez układ pomiarowy, po to aby sprawdzić czy nie ma przebicia, ogólnie mierzy rezystancję przewodów i całego układu DC...
    To tak w najprostszym skrócie.... a wiem bo miałem taki inwerter w którym padł taki przekaźnik i nie przerzucał z pomiaru (testu) nie rozwierał a system myślał że jest przebicie i nie startował...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    U mnie to był taki maluteńki przekaźnik, bardzo mały...
    Po to przekaźnik, żeby sprawdzić czy pomiar jest autentyczny, ja tak to wywnioskowałem, że w tym celu to jest...
    A najważniejsze, u mnie jak ten przekaźnik padł to też już nie był słychać przekaźnika przy próbach przyłączenia....
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    Nie piszę że w tym samym inwerterze, j miałem tak w Power-One, w tym musisz poszukać który to będzie...
    Ale poczekaj z tym szukaniem do momentu wgrania softu tak jak pisałeś, wina będzie bardziej po jego stronie niż po stronie mechanicznej lub elektrycznej samego przekaźnika, chodź mogło się stać u Ciebie tak jak i u mnie...
    Podpowiadam Ci a nie pokazuje co jest przyczyną, nie znam każdego inwertera z osobna, ale wszystkie są robione na jedną modłę i w każdym podobnie to wszystko wygląda i pracuje.... Po za tym mają podobne certyfikaty i normy więc i pomiary muszą być podobnie realizowane...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    Jutro poszukam fotek to podeślę jak to wygląda w innych inwerterach...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    Grzesiek794239 napisał:
    To czekam bo nie chce mi się w to wierzyć bo u mnie w falowniku nie ma takiego przekaźnika więc opowiadasz bzdury..
    Inwerter MasterVolt XS3200 INSOLUTION ERROR po zmianie państwa
    Proszę bardzo te "bzdura" jak twierdzisz zaznaczona jest na czerwono, miniaturowy przekaźnik...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    Grzesiek794239 napisał:
    I dalej Ci powiem ze bzdury piszesz.... To dodatkowy przekaźnik podłączenia alarmu albo czegoś tam. Pod spodem masz kostkę z napisem "D" NO C NC to wyjścia z tego przekaźnika. To samo było w Solar Max...

Wiesz co? Niech Ci będzie, że bzdury piszę, widzę jesteś najmądrzejszy, widać przyśniła mi się wymiana tego przekaźnika i ściąganie go poprzez Ebay z Niemiec... ale tak bzdury piszę... żegnam!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Leon444
    Poziom 23  
    Grzesiek794239 napisał:
    Taki przekaźnik jak zanzaczyłeś można dostać np na tme... Bez problemu. Dodajesz zdjęcie kilometr od przekaźnika.. Jeszcze nie wyraźne. Dodaj od góry i od spodu sam zobaczysz gdzie idą ścieżki od styków roboczych. Niestety teraz na forum trzeba umieć rozróżniać pomocne informacje od bzdur. W Solar Max wystarczy że podczas pracy falownika dotkniesz plusem lub minusem do obudowy odrazu wywali błąd. Bez sensu był by ten pomiar tylko przed uruchomieniem. A co jeśli podczas pracy zrobiło by się to przebicie? masz L na obudowie a falownik pracuje gdyż przekaźnik od pomiaru rezystancji jest rozłączony..

Miałem coś napisać ale się powstrzymam, w końcu są święta.

Zdjęcie jest z netu, bo chciałeś zobaczyć jaki to przekaźnik, nie sądzisz chyba że w święta będę darł ze ściany inwerter rozbierał go teraz na części i robił Ci zdjęcia?
    Sorry ale nie chomikuje zdjęcia każdego inwertera którego naprawiam...
    Chciałem Ci pomóc i opisałem tak jak to było u mnie, ja jakoś swój naprawiłem i to było przyczyną...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    prose
    Poziom 33  
    Usunąłeś pomiar izolacji paneli, a to co pisałem to nie bzdury.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto