Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działa Wam P2P w rejestratorach DAHUA'y

21 Gru 2016 11:01 1935 14
  • Poziom 13  
    Od wczoraj mam jakiś problem. Najgorsze jest to, że na części rejestratorów jest ok, na części nie. Jak u Was?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Mogą być problemy dzień-dwa - duży dostawca p2p dla większości rejestratorów - robi jakieś upgrade'y.
  • Poziom 13  
    jpl napisał:
    duży dostawca p2p dla większości rejestratorów - robi jakieś upgrade'y.

Dzięki za info. Swoją drogą: skąd Ty wiesz takie rzeczy? ;)
  • Poziom 12  
    Witam,

Działa Wam usługa? Po klikaniu włącz/wyłącz mam cały czas stan nie połączono.
    Rejestrator DHI-NVR2104HS-S2 3.203.0000.0.R (19-04-2017)
  • Poziom 13  
    Na ten moment działa. Czy wczoraj działało - nie wiem, nie sprawdzałem
  • Poziom 12  
    No to u mnie nie działa i nie wiem w czym jest problem. Opcja włączona, a pokazuje stan "nie połączono". IP mam ustawiony statyczny.

• Poziom 43  
    Działało i na chwilę obecną nie działa.
    pamiętajcie - BRAMA DOMYŚLNA oraz DNSy muszą być dobrze skonfigurowane

Do tego proponuję - jak są fabryczne MODEMY LTE/GSM - właczyć restart urządzenia np w nocy o 2-3. Często fabryczne routery wieszają warstwę odpowiedzialną za VPN (p2p).
  • Poziom 12  
    Wczoraj działała mi kamera ale rejestrator już nie.
    Zatem nasuwa się pytanie czy dahua ddns nie jest lepszym rozwiązaniem? Bo działa chyba nawet szybciej takie mam wrażenie.

jpl napisał:
    pamiętajcie - BRAMA DOMYŚLNA oraz DNSy muszą być dobrze skonfigurowane

Ja DNSy mam 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4
  • Poziom 13  
    morfeusz747 napisał:
    Wczoraj działała mi kamera ale rejestrator już nie.

Spróbuj (chociaż na chwilę) włączyć pobieranie adresu po DHCP na rejestratorze. Wykluczysz najczęstsze błędy o których pisze jpl - brama domyślna i dnsy
    morfeusz747 napisał:
    Zatem nasuwa się pytanie czy dahua ddns nie jest lepszym rozwiązaniem?

Każdy ddns omija tylko problem braku stałego adresu IP. Nie ominie Ci problemu zewnętrzności adresu IP. Czyli - pomoże np. w Neostradzie, nie pomoże np. w Play'u.
    P2P działa teoretycznie zawsze
    morfeusz747 napisał:
    dahua ddns nie jest lepszym rozwiązaniem? Bo działa chyba nawet szybciej takie mam wrażenie.

oczywiście że jest, ponieważ ten DDNS tylko pomaga na początku w zestawieniu połączenia z zewnętrznym adresem IP i transmisję masz TCP/IP - czyli SZYBKĄ.

W p2p masz serwer który czasami może zwalniać, inne pakiety itp

Ja podchodzę tak - przyjeżdzam do klienta robie speed testy 2-3 razy w dniu.
    Jak upload spada poniżej 0,5mbit albo 1mbit - staram się zawsze ustawić na DDNS lub namawiam wykupienie zewnętrznego adresu IP.
    BO p2p przy tak wolnych łączach - często się wiesza itp (tzn działa, ale np aplikacja na telefonie się wiesza bo ma timeouta, albo klientowi radio internetowe przestaje działać, albo księgowość na NK nie może wejśc... itp itp itp)
  • Poziom 12  
    giaur13 napisał:

Spróbuj (chociaż na chwilę) włączyć pobieranie adresu po DHCP na rejestratorze. Wykluczysz najczęstsze błędy o których pisze jpl - brama domyślna i dnsy

Zrobiłem jak pisałeś i lipa
    Działa Wam P2P w rejestratorach DAHUA'yDziała Wam P2P w rejestratorach DAHUA'y

giaur13 napisał:

Każdy ddns omija tylko problem braku stałego adresu IP. Nie ominie Ci problemu zewnętrzności adresu IP. Czyli - pomoże np. w Neostradzie

Akurat mam Netię

jpl napisał:
    oczywiście że jest, ponieważ ten DDNS tylko pomaga na początku w zestawieniu połączenia z zewnętrznym adresem IP i transmisję masz TCP/IP - czyli SZYBKĄ.

To teraz wiem dlaczego odtwarzanie przez DDNS mi sie szybciej wczytuje.
    Jesli chodzi o DDNS dahua to prawda, że działa to tylko do końca roku?
  • Poziom 13  
    morfeusz747 napisał:
    Zrobiłem jak pisałeś i lipa

Te DNSy to on sam pobrał? Mocno dziwne...
  • Poziom 12  
    giaur13 napisał:
    Te DNSy to on sam pobrał? Mocno dziwne...

No właśnie nic nie wpisywałem, a te jedynki jak zmienię na 0 to znowu wskakuje 1.
    Wróce do domu to zresetuje modemy i dam do fabryki rejestrator tzn zakładkę sieć.

Edit: Reset wszystkiego + DHCP pomogła, teraz p2p działa ale święta racja po DDNS dużo szybciej mi to działa. Mam netię 10MB download, a chyba 1mb UP
  • Poziom 1  
    Może nie działać po wgraniu nowego firmware. Po wgraniu firmware, należy rejestrator przywrócić do ustawień domyślnych.
    Po tym zabiegu powinno już działać P2P.