Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool 8730/2 IX-Serwisowy Cykl testowy

Jman2 21 Gru 2016 13:11 975 4
  • #1 21 Gru 2016 13:11
    Jman2
    Poziom 2  

Witam
    Jakiś czas temu zmywarka przestała działać podając kod oznaczający awarię grzałki. Niestety po zakupie odpowiedniej i montażu okazało się, że konieczne jest wykonanie serwisowego cyklu testowego. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć instrukcji jak to zrobić. Zmywarka zaczyna pracować, jednak po około 40 minutach ponownie pojawia się błąd.
    Czy ktoś zna może wyżej wspomnianą procedurę?
    Pozdrawiam JM

0 4
  • #3 24 Gru 2016 17:47
    stiff12
    Poziom 19  

Wyłączyć urządzenie z diodą na pierwszym programie, wcisnąć przycisk start i trzymać go, odpalić urządzenie. Dioda zacznie mrugać, wtedy wcisnąć start i po zakończeniu testu powinno pokazać błąd.
    Tutaj instrukcja serwisowa: Link
    Ja bym sprawdził kondensatory na module i wymienił podejrzane, pomaga.

2
  • #4 24 Gru 2016 21:41
    skryn
    Admin grupy AGD

Jman2 napisał:
    Zmywarka Whirlpool 8730/2 IX-Serwisowy Cykl testowy

85.... potrzebne z tabliczki mnożenia.

stiff12 napisał:
    Wyłączyć urządzenie z diodą na pierwszym programie, wcisnąć przycisk start i trzymać go, odpalić urządzenie. Dioda zacznie mrugać, wtedy wcisnąć start i po zakończeniu testu powinno pokazać błąd.
    Tutaj instrukcja serwisowa: Link
    Ja bym sprawdził kondensatory na module i wymienił podejrzane, pomaga.

Szaleju świątecznego Kolega się nałykał?
    Następnym razem wlepię ostrzeżenie za "pisanie dla pisania" i nie będę się patyczkował.

0
  • #5 29 Gru 2016 13:52
    Jman2
    Poziom 2  

Serdecznie dziękuję za pomoc i podanie procedury. Właśnie ją uruchomiłem, na wyświetlaczu pojawiła się cyfra 4 i cykl testowy cały czas trwa. Podam ostateczny wynik po zakończeniu procedury.
    Dziękuję

Dodano po 44 [minuty]:

...Niestety, po przeprowadzeniu serwisowego cyklu testowego, podczas próbnego włączenia zmywarki, po 20 minutach ponownie wyświetlił się błąd F3. Pewnie pozostanie mi zaproszenie do domu specjalisty...
    Dziękuję za chęć pomocy

0