Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra H - Nagła utrata wspomagania kierownicy

xardas97 21 Dec 2016 17:24 11934 6
 • #1
  xardas97
  Level 20  
  Witam, auto astra h 2007 z16xer kombi
  Problem jest ze wspomaganiem, mianowicie praktycznie całkowicie przestaje działać na jakieś 1-2s przy nagłym skręceniu kierownicą (np. stoję i chcę skręcić kierownicę, skręcam, kierownica stawia olbryzmi opór (jakby całkowicie nie było wspomagania) a po jakiś właśnie 1-2s już normalnie leciutko się obraca), przy szybkiej zmianie kierunku kierownicy (tj skręcam w lewo a potem od razu w prawo), co jest upierdliwe i wręcz niebezpieczne, ostatnio zarzuciło mnie i podczas kontrowania, przy właśnie zmianie kręcenia kierownicą z lewej na prawą praktycznie straciłem wspomaganie na dobre 1-2s...  Dodatkowo przy kolumnie kierowniczej słyszę ewidentnie dźwięk przelewającego się pod ciśnieniem płynu podczas skręcania kierownicą - czy to normalne?

  Czy komputer wyrzuci jakąś kontrolkę z kodem błędu, czy jednak EPS nie ma nic takiego? Bo wiem że stricte od EPS'u to nawet nie ma kontrolki.

  Sprawdziłem wycieki i poziom oleju w ukł. kierowniczym, wszystko w porządku. Czy te objawy wskazują na zużytą pompę ?
 • #2
  esteban123
  Level 20  
  Może być zużyta pompa. Wejdź sobie w parametry pompy i zobacz jak wygląda prędkość pompy żądana i rzeczywista. Zdarzało się że przewód zasilający był niedrożny, ten wysokociśnieniowy. Błędów nie wyrzuci. Dodatkowo wiązka do przejrzenia ok. 15 cm od pompy i mocowanie przy zasilaniu i masa na przewód pompy przy aku.
 • #3
  xardas97
  Level 20  
  Ok, czym podejść żeby zobaczyć parametry pompy, delphi ds150 da radę czy coś innego?
 • #4
  xardas97
  Level 20  
  Halo halo podbijam temat, jakim interfejsem sprawdzić ciśnienie żądane i rzeczywiste na pompie?
  Na chwilę obecną wspomaganie po prostu w ogóle nie działa.
 • #5
  webronin
  Level 10  
  Mialrm identyczne objawy.Plyn mi uciekał się okazało. Dolalem I jak nowe wspomaganie
 • #6
  bkroy
  Level 11  
  webronin wrote:
  Mialrm identyczne objawy.Plyn mi uciekał się okazało. Dolalem I jak nowe wspomaganie


  Potwierdzam, miałem to samo. Wspomaganie jest i nie ma (+ chrobotanie w układzie kierowniczym). W zbiorniku płynu prawie nie było, zalałem płynem FEBI (zielony) do wspomagania, odpaliłem auto, układ od razu zassał płyn i wspomaganie działa jak nowe.
 • #7
  ak44
  Level 27  
  Miałem też takie utraty wspomagania, ale z innego powodu. Miałem słaby akumulator i kłopot z alternatorem. Dojeżdżałem do skrzyżowania, wrzucałem na luz. Napięcie akumulatora spadało i wyłączało się wspomaganie, ale czasem też radio.