Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H - Nagła utrata wspomagania kierownicy

xardas97 21 Gru 2016 17:24 765 3
  • #1 21 Gru 2016 17:24
    xardas97
    Poziom 20  

Witam, auto astra h 2007 z16xer kombi
    Problem jest ze wspomaganiem, mianowicie praktycznie całkowicie przestaje działać na jakieś 1-2s przy nagłym skręceniu kierownicą (np. stoję i chcę skręcić kierownicę, skręcam, kierownica stawia olbryzmi opór (jakby całkowicie nie było wspomagania) a po jakiś właśnie 1-2s już normalnie leciutko się obraca), przy szybkiej zmianie kierunku kierownicy (tj skręcam w lewo a potem od razu w prawo), co jest upierdliwe i wręcz niebezpieczne, ostatnio zarzuciło mnie i podczas kontrowania, przy właśnie zmianie kręcenia kierownicą z lewej na prawą praktycznie straciłem wspomaganie na dobre 1-2s...

Dodatkowo przy kolumnie kierowniczej słyszę ewidentnie dźwięk przelewającego się pod ciśnieniem płynu podczas skręcania kierownicą - czy to normalne?

Czy komputer wyrzuci jakąś kontrolkę z kodem błędu, czy jednak EPS nie ma nic takiego? Bo wiem że stricte od EPS'u to nawet nie ma kontrolki.

Sprawdziłem wycieki i poziom oleju w ukł. kierowniczym, wszystko w porządku. Czy te objawy wskazują na zużytą pompę ?

0 3
  • #2 21 Gru 2016 19:33
    esteban123
    Poziom 20  

Może być zużyta pompa. Wejdź sobie w parametry pompy i zobacz jak wygląda prędkość pompy żądana i rzeczywista. Zdarzało się że przewód zasilający był niedrożny, ten wysokociśnieniowy. Błędów nie wyrzuci. Dodatkowo wiązka do przejrzenia ok. 15 cm od pompy i mocowanie przy zasilaniu i masa na przewód pompy przy aku.

3
  • #3 21 Gru 2016 23:57
    xardas97
    Poziom 20  

Ok, czym podejść żeby zobaczyć parametry pompy, delphi ds150 da radę czy coś innego?

0
  • #4 29 Sty 2017 09:46
    xardas97
    Poziom 20  

Halo halo podbijam temat, jakim interfejsem sprawdzić ciśnienie żądane i rzeczywiste na pompie?
    Na chwilę obecną wspomaganie po prostu w ogóle nie działa.

0