Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje informacji o prostowniku Bester BZA-24/4

21 Gru 2016 17:59 2859 5
  • Poziom 13  
    Witam,
    Nabyłem ostatnio prostownik Bester BZA 24/4
    Poszukuję do niego instrukcji, informacji czy coś, posiada jeden przełącznik 8 pozycyjny,
    Na jakie napięcie on jest? Nie mam pojęcia jak kożystać z regulacji.
    Jakieś zdjęcie z wnętrza też by się przydało,
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    bubel500 napisał:
    Jakieś zdjęcie z wnętrza też by się przydało,

Nic prostszego - rozkręcić, zrobić i zamieścić na forum.

Dodano po 4 [minuty]:

W samej nazwie masz wszystko 24V i 4A. Powinna być też tam tabliczka znamionowa na której też wszystko pisze.
    Przełącznik jest po stronie pierwotnej (jak dobrze pamiętam) i służy do skokowej regulacji prądu aby nie przekroczyć wartości znamionowej.
  • Poziom 26  
    Znalazłem kiedyś w sieci coś takiego, może się przyda. Poszukuje informacji o prostowniku Bester BZA-24/4 Poszukuje informacji o prostowniku Bester BZA-24/4 Poszukuje informacji o prostowniku Bester BZA-24/4
  • Poziom 13  
    Jutro po pracy jak będzie chwila to rozkręcę, zrobię zdjęcie, na tabliczce jest wszystko, tez myślałem że 24v, ale nie, wychodzi na to że 12v, bo prąd na wyjściu zależnie od poszczególnych zakresów wynosi od 13 do 16v,
    ponadto, zauważyłem że ten włącznik 8 pozycyjny, z jednej strony ma same mostki, a z drugiej 8 wyjśc, podłączone jest tylko 6 kabli, 2 wyjścia sa wolne, ale nie działają 2 zakresy, chciałbym je naprawić, porobię fotki, i liczę na waszą pomoc :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    bubel500 napisał:
    porobię fotki, i liczę na waszą pomoc

Możliwe, że ktoś to przerabiał na 12V. Fotki znacznie pomogą. Postaraj się dobrze sfotografować połączenia mostka prostowniczego - chodzi o to czy prostowanie jest pełno czy półokresowe. Dobrze by było pomierzyć jak zmienia się napięcie na wyjściu przy kolejnych położeniach przełącznika.