Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulatorki ładowane panelem solarnym - lampka

21 Gru 2016 19:28 2199 9
  • Poziom 9  
    Witam zakupiłem w pewnym ze sklepów lampkę z czujnikiem ruchu ładowaną panelem solarnym. Niestety pewnego dnia sprzęt się zepsuł i na gwarancji dostałem nowy. Stary nakazano mi zutylizwoać :D
    Rozebrałem starą lampę i niestety uszkodzeniu uległa bateria ( wylała się ) i zalała jakąś elektronike na niej. Wiem że były to 2 akumulatory samsunga - każdy po 3,7V

Lampa ma żarówkę 9W w technologii LED. Solar bardzo ładnie wytwarza prąd od 9-14V . Na jego plakietce pisze 3,5W.

Po podpięciu do ładowarki sieciowej 9V solar pięknie działa, więc uszkodzona jest bateria.
    I teraz Chciałbym kupić jakąś baterie??akumulatorek ?? lub wykorzystał taki od quada ?? tyle że jak połącze akumulatorki to będą one się ładować bez końca.

Może poradzicie co kupić?? albo jak to złożyć do kupy ?? WIem że najprościej zailacz i po sprawie ale szkoda żeby się solar marnował...
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • Poziom 36  
    Akumulatory samsunga 3,7V - sugeruje to, że były to ogniwa li-ion lub li-pol.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    akumulatorki ładowane panelem solarnym - lampka

taki połączone razem i na tym elektronika
  • Poziom 32  
    Matt_at napisał:
    tyle że jak połącze akumulatorki to będą one się ładować bez końca.
    Baterii litowych nie można przeładowywać
  • Poziom 9  
    no właśnie co kupić i jak to połączyć żeby to świeciło ?? i ładowało się odpowiednio
  • Poziom 36  
    To są ogniwa litowo-jonowe typu 18650. Tanie i dobre ładowarki dla nich mają układ TP4056 - po takim oznaczeniu szukaj modułów. Od razu mówię - nie pamiętam, z jakim napięciem działają, ale 9V to chyba za dużo (bodajże 8V to max).
  • Poziom 9  
    Czyli solar +przetwornica+ladowarka.
    Tyle że zapewne musze uzyć 2x ladowarka.

1 akumator ocalał i ma 4.02v. drugi 0.24 i wylała sie jakaś oleista ciecz. Nie próbowałem go ładować Niestety nawet po podpieciu 1 akumulatora na krótko led nie reaguje.
    Dlatego. Chyba musze dokupic 1 aku i 2 ładowarki i to jakos pospinać
  • Poziom 9  
    OK panowie rozwiązałem to trochę inaczej.
    Mianowicie znalazłem akumulator z motocykla 12v7Ah. Zostałwymieniony w motocyklu bo ledwo na nim kręcił.
    Solara zapiąłem bezpośrednio do akumulatora a akumulator do lampki. Narazie wszystko działa. Tyle że aku ma narazie około 7V. Za parę dni a może tygodni w końcu solar go załaduje i co wtedy ?? Potrzebuje coś co będzie kontrolowało Volty na akumulatorze żeby go nie gotowało