Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Router Edimax AR-7284WnA/B blokuje niektóre strony internetowe.

21 Gru 2016 21:20 399 2
  • Poziom 5  
    Witam! Od kilku dni zacząłem mieć problemy z moim routerem Edimax AR-7284WnA/B, który służy mi bezawaryjnie już od ponad roku. Problem zaczął się od kiedy sformatowałem mojego laptopa PacardBell TK-85. Po formatowaniu nie ruszałem konfiguracji routera. Wgrałem sterowniki do laptopa i okazało się, że router blokuje mi niektóre strony internetowe (np. wikipedia) , a żeby było śmieszniej kiedy podepnę laptopa do routera kablem problem ustępuje od razu. Czytałem na kilku forach jak rozwiązać problem, ale żadne rozwiązanie nie było skuteczne. Na jednym z forów było napisane, że należy zmienić w routerze MTU, ale kiedy wpisuje dobraną wartość router nie zapisuje ustawień. Zmienianie innych opcji w routerze jest poprawnie zapisywane z wyjątkiem MTU. Dodam że problem jest taki sam kiedy podłącze sie do mojej sieci bezprzewodowo innym komputerem czy telefonem. Próbowałem zmieniać DNS, adresacje nawet dzwoniłem do Multimedii zapytać czy nie blokują mi jakiejś usługi (Multimedia (niestety) jest dostawcą mojego internetu) ale konsultant odpowiedział że nie. Resetowałem i konfigurowałem router już kilkukrotnie ale bez rezultatu. Bardzo was proszę o pomoc w rozwiązani problemu i jeśli zamieszczam w złym temacie o przeniesienie go do dobrego działu. Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Masz IP4 czy IP6? Może to totalnie zły trop ale u mnie jak miałem skonfigurowaną sieć IP6 to między innymi właśnie Wikipedia nie działała. Sieci to temat mi raczej obcy więc może herezje sieje - takie tylko skojarzenie z problemem napotkanym.
  • Poziom 5  
    IP4 i IP6 w karcie sieciowej są ustawione na dynamiczne przydzielanie. Dziwi mnie fakt że za nic nie mogę zmienić MTU na routerze.. Choćbym go na kolanach prosił i to nie przyjmie żadnej wartości.