Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz od drukarki.Jak zmiejszyc napiecie z 31V na18,5V?

cyrograf 21 Gru 2016 23:39 693 7
  • #1 21 Gru 2016 23:39
    cyrograf
    Poziom 17  

Witam
    Mam zasilacz od drukarki. Bez zmniejszenia napięcia podłączono zasilanie pod laptopa potrzebującego niższe napięcie.Tak jak w opisie-temat. Po prostu sprzedający laptopa wcisnął mi go a ja nie zauważyłem. Nawet po jego gabarytach widać, że coś jest nie tak. Zresztą napis "JET" stwierdza, że to urządzenie drukarkowe. Co doradzacie?
    A czy od "złego zasilacza" mógł paść napęd optyczny. Mi się wydaje, że nie. Prędzej na płycie zadziałał by bezpiecznik.

Laptop hp nx 6110
    Compaq HP NX 5000

0 7
  • #2 22 Gru 2016 00:31
    niewolno2
    Poziom 39  

Skoro zasiliłeś sprzęt nieodpowiednim zasilaczem, to nie dziw się że coś przestało działać, miało prawo uszkodzić go. Nie kombinuj z zasilaczem tylko kup odpowiedni i po sprawie.

0
  • #3 22 Gru 2016 00:37
    cyrograf
    Poziom 17  

Na myśl przychodzi mi regulator napięcia LM 317, jak da radę upchnąć. No i ze względu na pobieraną na moc ten tranzystor taki "jajowaty" ? nie pamiętam symbolu ? ale stosowany jako końcówka mocy w starych wzmacniaczach. Przewiercę 2 otwory i dam radiator.

0
  • #4 22 Gru 2016 00:40
    laha.abdullaha
    Poziom 1  

cyrograf napisał:
    Na myśl mi przychodzi regulator napięcia LM 317.Jak ta rade upchnąć

LM317 nie da Ci odpowiedniego prądu a poza tym spłonie przy wydzielonym cieple na nim. Kup uniwersalny zasilacz do laptopów.

0
  • #6 22 Gru 2016 01:28
    cyrograf
    Poziom 17  

Spokojnie, dam sobie radę, bo tak zbudowałem zasilacz regulowany dużej mocy. Pójdę na pchli trag, na pewno coś się znajdzie.

0
  • #7 22 Gru 2016 22:01
    cyrograf
    Poziom 17  

Chyba się opłacało. Znalazłem potencjometr w tym zasilaczu. Jutro sprawdzę od czego on jest.

0
  • #8 23 Gru 2016 22:00
    cyrograf
    Poziom 17  

Jest potencjometr, ale on jest od czego innego.... Jeszcze jest zenerka, możne ona coś zmieni.
    Ale odechciewa mi się przerabiać ten zasilacz.
    Szczęście, że płyta bazowa trzyma się.

0