Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Rosa PMG 565 - czas prania

16 Lip 2005 17:16 2871 8
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc w znalezieniu usterki. Pralka wykonuje wszystkie programy i swoje funkcje za wyjątkiem czasu programu. Przy praniu zasadniczym od "2" do "S" wg schematu czasowego powinien program trwać ok. 70 min. Tyle trwa w rzeczywistości tylko przy nastawionej temperaturze na max, natomiast przy 60 stop. trwa 60 min., przy 40 stop. tylko 50 min. Zauważyłem że skrócenie czasu następuje w pierwszym segmencie programu, który powinien wynosić ok. 40 min, a jest skracany w zależności od nastawionej temperatury.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Chyba nie za bardzo się to zgadza, ponieważ jakiś czas temu pralka na 40 stop. prała znacznie dłużej, a na schemacie czasowym (wydaje mi się że go prawidłowo odczytuję) czas prania jest zawsze taki sam niezależnie od temperatury i w pierwszym etapie prania zasadniczego wynosi ok. 40 min a nie jak teraz 17 min!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    A jak wygląda ta blokada, w jaki sposób jest ona sterowana, jakie mogą być jej uszkodzenia?
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Najpierw sprawdz czy pralka osiąga ustawioną temperaturę i uważnie prześledż post kol.Bleble.Jeśli jest dobrze to nie kombinuj.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    temperaturę 40 stop. napewno osiąga, ale to nie jest normalne żeby pralka prała krócej o ponad 20 min niż wcześniej. Ja osobiście rzadko piorę ale moja żona twierdzi że pralka tak krótko pierze, że poprostu szkoda proszku.
  • Moderator Elektrotechnika
    Bleble napisał:

jeśli chodzi o diagram to program nr 2 odnosi się do prania na 90 stopni i to jest ten czas zgodny z diagramem
    i jeśli na 2 będziesz zmniejszał tem.to będzie się zmniejszał czas prania
    blokada
    powinna blokować programator do czasu podgrzania wody do tem. ustawionej na termostatcie

Sprawdż czy tak jest tzn.czy programator stoi w miejscu aż woda osiągnie temp.40stopni czy też programator się przekręca .
  • Poziom 11  
    Zakończenie tematu:
    Problem zlikwidowałem wymieniając silniczek programatora i regulacją blokady programatora. Niestety wszyscy się mylili odnośnie czasu prania. Bez względu na temp. czas prania jest taki sam zgodnie z wykresem czasowym. Pralka ma prać tyle czasu ile trzeba a w trakcie pracy ma być nagrzana woda do właściwej temperatury - w każdym razie jest tak w mojej Rosie. Przy okazji polecam kupno (ja kupiłem na Allegro) książkę Włodzimierza Owczarka "Pralki Automatyczne - budowa, naprawa, eksploatacja". Pozdrawiam wszystkich użytkowników ELEKTRODY.