Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik Pecypc -1 - jak ładować akumulator

Pecypc 22 Dec 2016 17:26 3582 24
    Pecypc
    Level 6  
    Czecs

Szukam obsulgy na Pecypc-1 lub instrukcje jak najwięcej informacji...
    Pecypc
    Level 6  
    Widzialem

Muszę wiedzieć, jak długo należy ładować baterię w samochodzie... Mialem 11,8 V terz mam 12,3 (14 godzin s Pecypc po 2A)

I prosze na co jest tam toto? Prostownik Pecypc -1 - jak ładować akumulator
    hobbyelektronik
    Level 27  
    Jeśli bateria miała poniżej 12V to już jej woda święcona nie pomoże, wiem to z praktyki.

pozdrawiam i wesołych świąt.............
    Pecypc
    Level 6  
    Bateria miala 11,8 V i po 14 godzinach ma 12,3 V = + 0,5V..... nastepne 14 godzin bedzie mial 12,8 V i + nastepne 7 godzin na 13+ V.

Ja mysle ze sie uda.

Wesolych swiat i ciebe.
    zibq
    Level 28  
    Jaką pojemność ma bateria którą ładujesz?
    Pytanie moje bierze się stąd, że przez te 14 godzin "wpompowałeś" w nią 28Ah a to dość dużo i napięcie powinno być większe.
    Zakładam oczywiście, że amperomierz nie kłamie i cały czas było te 2A.

Tak czy inaczej wygląda na to, że coś jest nie tak z tym prostownikiem - przy rozładowanym akumulatorze (napięcie poniżej 12V) prąd powinien być większy.

Ze schematu wynika, że urządzenie ma zabezpieczenie przez przeładowaniem - można regulować napięcie przy którym układ blokuje impulsy sterujące tyrystorami wyłączając proces ładowania.

Przycisk o który pytasz to zwora, która powoduje wyłączenie powyższego zabezpieczenia.

Postaraj się sprawdzić czy w obwodzie faktycznie płynie taki prąd, jeśli tak jest to do sprawdzenia na początek diody, tyrystory w obwodzie transformatora oraz samo trafo.
    Pecypc
    Level 6  
    12 V Klasyczna w samochodzie.

Zauważyłem, że pierwszy był naciąg 4A następnie 2,5 i 2A.

To jest stara ładowarka i jest głośna...

Jak regulowac ?? Wysłałem zdjęcie Gdzie strzalka jest Mozna poruszać SIĘ Prawo i po lewej Stronie. Jak mam ustanowic?
    Xantix
    Level 40  
    Po pierwsze - czy akumulator po prostu został przypadkiem rozładowany czy miał obniżone napięcie przez dłuższy czas? Ile czasu jest już eksploatowany?
    Bo z objawów które opisujesz to wynika, że prawdopodobnie akumulator jest już zasiarczony. Niestety nie wiadomo, z jakiego powodu się zasiarczył - czy z powodu zaniedbania obsługi czy z wyeksploatowania. Jeśli to z pierwszej przyczyny to możesz spróbować go odsiarczyć - podłącz aku do ładowarki i ustaw najmniejszy możliwy prąd i ładuj nawet przez 2 dni - jeśli akumulator osiągnie 14,4 V to znaczy, że odsiarczanie się udało. Choć musisz się liczyć z tym, że aku po zasiarczeniu nie odzyska pełnej sprawności. Być może w ogóle nie da się go odsiarczyć. Możesz spróbować - ale sukcesu nie gwarantuje.
    Aha - jeśli masz aku "obsługowy" to sprawdź stan elektrolitu w celach.
    Pecypc
    Level 6  
    Mam go 7 lat, a teraz mam a wybrałem go z samochodu po 7 latach.

OK Jeśli dobrze rozumiem ustawim napecie na 0,1 A przez 2 dni aby orsiagnuc 14,4 V? To nie jest mozne ani za 7 dni.

Po 14 godz = + 0,5V po 28 godz bede + 1V na 2A.

Ustanowim na 2A po 14 godz??? moze tak?
    Freddy
    Level 43  
    Masz opisane na schemacie.
    Pecypc
    Level 6  
    Prepraszam nie zrzumie bardzo dobrze po polski, Gdzie mam umieścić prawo lub w lewo?
    zybex
    Helpful for users
    Wstawiam kompletny opis tego prostownika. Myślę, że to ci pomoże.

Pecypc
    Level 6  
    Dzieki za opis tego prostownika pomogl ale jak ustawic automaticzne ladownaie??

A gzie jest dioda sygnalizacja ze akumulator jest juz naladowany? Ja tam mam iba siec dioda. Poszlem wyszle zdjecia..
    zybex
    Helpful for users
    Z tyłu obudowy jest zwora, która decyduje o pracy z automatyką lub bez. To jest ta rzecz o którą pytałeś. Musi się dać wyjąć i włożyć. Dioda świecąca, jak wynika z opisu, powinna być na przednim panelu.

Bardzo przepraszam ale nie wstawiłem pełnego opisu, bo tylko taki miałem. Teraz znalazłem pełny i jest tam znacznie więcej informacji na temat działania tego prostownika. Link
    Pecypc
    Level 6  
    Juz mam wyjac i wlozyc tam jest 2 miejsca 3 i 4 mam 1 a 2. Wlozylem do 3 i4. W ktorym mac aby automatyka pracowala? Wyszle szkic... Czerwona jest to ze jest u 3 i4 Prostownik Pecypc -1 - jak ładować akumulator

Juz widzim i diode.
    zybex
    Helpful for users
    Ściągnij sobie czasopismo podane w linku i tam znajdziesz więcej na temat zwory i nie tylko. W każdym razie może ona być wyjęta lub założona. Być może jedno miejsce jest "spoczynkowe" dla tej zwory (żeby się nie zgubiła). Sprawdź to miernikiem lub po prostu obejrzyj w środku.

Znalazłem w necie schemat i tam widać zworkę z numeracją. :D

Pecypc
    Level 6  
    3 i 4 prowadzi 2 białe kable 1 i 2 niema kable. Mam go w 3 i 4, w którym jest kabel. To jest to automatyczne?
    Freddy
    Level 43  
    Pecypc wrote:
    To jest to automatyczne?
    TAK.
    Pecypc
    Level 6  
    Dobrze :)

Ale powoli ładowanie --> 28 godzin = +1V Jest OK??
    zybex
    Helpful for users
    Pecypc wrote:
    Mam go w 3 i 4, w którym jest kabel. To jest to automatyczne?

NIE. Czytaj raz jeszcze w opisie:

Freddy
    Level 43  
    Pecypc wrote:
    Jak nie tak gdzie?

Write in their native language or English, because your posts (from Google translator) are unreadable.
    Pecypc
    Level 6  
    ok i know polish language but not so good.