Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 120 Combo - brak współpracy ze spliterem by "leśny dziad"

22 Gru 2016 17:36 1563 11
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie! Zakupiłem dekoder Ariva 120 Combo i niestety nie współpracuje mi z instalacją domową tj. splitter tzw. przeróbka leśnego dziada w połączeniu z dekoderem Philips 6201 oraz Fergusonem Ariva s300.
  Philips 6201 oraz Ariva s300 pracują bez zastrzeżeń, natomiast 120 Combo nie dekoduje obrazu.
  Do w/w tunera otrzymałem również kartę kliencką różniącą się od moich, którą postanowiłem wykorzystać skoro moje karty zastosowane do Philipsa i Fergusona s300 nie działają, ale podobnie brak jakichkolwiek rezultatów. Podmieniałem wsad w picu 16f628a na znaleziony w forum "linbox_ariva.rar" i niestety podobnie nic to nie wniosło do sprawy.

  Karta, którą otrzymałem różni się od moich, posiada kwarc i trzy zworki; po włożeniu do slotu mruga dioda (jakaś komunikacja jest) ale obrazu brak!!!
  Czy w samym serwerze także wsad powinien być zmieniony?
  Proszę o wszelkie sugestię i rady, a zarazem nadmieniam, iż dwa pozostałe dekodery działają rewelacyjnie.
  Pozdrawiam!
 • Poziom 43  
  peplas napisał:
  oraz ariva s300 pracują bez zastrzeżeń natomiast 120combo nie Podmieniałem wsad w picu 16f628a na znaleziony w forum "linbox_ariva.rar" i niestety podobnie nic to nie wniosło do sprawy.

  Soft patch?
  Co ma wspólnego Linbox z Ariva? To jest Avira.
 • Poziom 10  
  Softy już różne aplikowałem łącznie z patch, natomiast taki wsad "linbox_ariva" udostępnił tu na forum kolega to spróbowałem go wykorzystać...

  Splitter to przeróbka leśnego dziada jak wspomniałem wcześniej; z tego co wyczytałem w sieci zwany również medium IV śmiem domniemać, iż wina leży po stronie właśnie ów splitera, piszą coś o kartach fx nie mniej czym one się różnią to nie wiem.

  Pytanie czy inny arivy zadziała z moim splitterem np. Ariva 103?, czy też lepiej zakupić inny splitter reklamują na wiadomej aukcji takie, które rzekomo pracują z arivą 120 combo i podejrzewam, że to bardzo podobny sprzęt do mojego również na picu 16f628 pytanie czym się różni.

  Ariva s 300 pracuje mi bez zastrzeżeń niestety ciężko ją kupić, a nowych nie wiem dlaczego już nie sprzedają (bardzo dobry tuner)
 • Poziom 10  
  Witam ponownie.. Temat nie rozwiązany do tej pory, mało tego pożyczyłem dekoder Ferguson Ariva 100e, który również nie działa w/w konfiguracji.
  Philips 6201 działa, Ferguson Ariva s300 także natomiast na Fergusonie zarówno 120 Combi jak i Arivie 100e permanentnie napis "zakodowane".
  Podejrzewam, że wina leży po stronie splittera poniżej zamieszczam foto, może ktoś z czytających posiada taki i rozwiązał podobny problem.

  Ariva 120 Combo - brak współpracy ze spliterem by "leśny dziad"
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  fast scan jest ale coś nie sprawdza się wyszukuję nc+; a tu na pierwszym programie polsat, wszystkie programy porozrzucane....

  Soft ostatni ze strony producenta 2.18b8, chyba że polecacie inny to proszę o sugestię...

  p.s. na tvp1 coś tnie po spliterzę...

  pzdr.


  p.s. trzy dekodery podpięte do splitera Philips 6201, Ariva s300 i Ariva 100e z wsadem w/w po włączeniu 100e dekoder s300 się restartuje po chwili i na Arivie 100e przestaje dekodować.
  Jakieś pomysły na tą dolegliwość...???
  Po wyłączeniu jednej Arivy wszystko okej (obojętnie której)-tak jak by się gryzły w sieci...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Dziękuję za szybką ripostę, ale nadal coś nie halo!!!


  Przestały działać tvn-y....(jakby brak sygnału, nie wyświetla co leci a po chwili napis "zakodowane").


  W menu czytnik ca mam dokonać jakiś zmian???


  p.s. tvn "napis zakodowane" wyjmę i włożę wtyk antenowy to na kilka sekund zaczyna dekodować...??? Jakieś sugestię ...

  Soft najnowszy tj. z 2013 zdaje się. Ustawienia fabryczne zrobione lista nc+ z satelity pociągnięta. czytnik kart na 3.6MHZ
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Już sam nie wiem czy czasem sam dekoder nie jest uwalony bo nawet bez splitera z kartą w środku(kameleon) tvn-y nie idą.

  Czasami wyszukuję mi pełną listę nc czasami bez tvnów jakąś wymieszaną(szyk pomieszany) śmiem domniemać, że głowica może szwankuje.


  NATOMIAST w konfiguracji pace pvr+airva s300+philips6201 hula, aż miło żadnych problemów płynnie przy wszystkich włączonych.
 • Poziom 10  
  Jednak z tą arivą100e coś nie tak pożyczyłem 203 Arivę i wszystkie śmigają tj. Philips6201+Ferguson s300+ferguson 203.

  Zastanawia mnie czy ruszyła by taka konfiguracja mianowicie:
  spliter na dwa np. philips i fergusons s300 a ten spięty z drugim fergusonem poprzez obruconą skrętkę?????