Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z statycznym ip - Konfiguracja na statyczny adres ip, wolne wifi

22 Gru 2016 17:56 1458 2
  • Poziom 6  
    Witam, na wstępie chciałem powiedzieć, że mam parę problemów związanych z internetem, ale chciałbym zająć się narazię tym najważniejszym i poprosić was bardzo o pomoc. Dziękuję za przeczytanie tych wypocin.

1) Jestem posiadaczem routera thomson twg870ug od UPC.
    Otóż chciałbym w swojej sieci lokalnej, gdzie do routera mam podłączone dwa telefony i 2 komputery, mieć na swoim komputerze statyczny adres IP. jest on podłączony kablem jak i drugi komputer. Otoż gdy wchodzę w właściwości sieci ipv4 w centrum udostępniania, wybieram nadaj statyczny i wpisuję np: ip : 192.168.0.16 , maska automatycznie 255.255.255.0 , brama 192.168.0.1 i serwery DNS upc czyli : 62.179.1.62 i 62.179.1.63, lub 8.8.8.8 i zatwierdzam, to wszystko ładnie się zapisuje. Pokazuje, że mam połączenie z internetem, i mam dostęp, natomiast tracę połączenie z steam i nie mogę otworzyć żadnej strony, pisze że brak połączenia z internetem. Firewall i windows defender mam wyłączony, DHCP na routerze mam włączone i są to pule od 192.168.0.10 do 192.168.0.254. Próbowałem wyłączać DHCP i zmieniać adres, zmienić pulę zaczynając od 192.168.0.17 i wtedy u siebie nadać 192.168.0.16. Potrzebuję statycznego adresu IP do odblokowywania portów do stawiania serwerów w grach. Internet działa i wraca dopiero wtedy gdy pobiorę konfigurację od DHCP. Nic co robię nie działa. Nie widzę w tym routerze opcji rezerwacji adresów. Gdy pinguję stronę wp.pl -t pokazuje mi średnio od 14 do 16 ms opóźnienia w co nie wierzę bo ping w grach mam znacznie większy na serwerach polskich i blisko postawionych.

2) Z racji dużego pingu wcześniej robiłem wszystko aby zmniejszyć swój ping wg. tego poradnika: http://babagra.pl/forum/threads/optymalizacja-sieci.2043/ , pobrałem też program TCP/IP optimizer i zrobiłem krok po kroku jak w tym poradniku, nie przestawiałem MTU. Czy to mogło wpłynąć na to, że teraz nie mogę nadać sobie statycznego adresu ip? Wtedy kiedy korzystałem z programu miałem 192.168.0.16 i nadal mam. Zmieniałem też ustawienia karty sieciowej jak w poradniku. W karcie sieciowej, w zakładce Link Speed opcje Speed and Duplex mam ustawione na najwyższą. Karta sieciowa to : Intel (R) internet connection (2) l1219-V

W zaawansowanych receive, transmit buffers w karcie sieciowej mam ustawione na 80. Czy to może wpływać negatywnie na internet?

3) Wi Fi jest bardzo wolne mimo, że telefony są oczyszczone z programów, strony ładują się długo i wszystko to mizernie działa mimo, że odległość między telefonem a routerem to ten sam malutki pokój. Czy mogę coś zaradzić w konfiguracji wifi w routerze?

Wszelkie screeny dodaje w załączniku.

Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    1) UPC jest bardzo problematyczne i tam często internet po prostu działa wolno. Było testowane z podłączonym max 1 urządzeniem?
    2) IP statyczne przydziela się na routerze, a nie sztywną konfiguracją na komputerze.
  • Poziom 6  
    1) Było testowane, tzn fizycznie nie odłączyłem kabla od laptopa, natomiast był on wyłączony, jak i oba telefony.
    2) Mało wiem dlatego szukałem sposobów jak to zrobić w internecie, większość pokazuje sposób sztywnej konfiguracji na komputerze, natomiast w tym routerze nie widzę nic podobnego do zarezerwowania jakiegoś adresu czy przypisania go do konkretnego adresu mac. Mam tylko opcje włączyć i wyłączyć dhcp. Po prostu nie widzę nigdzie opcji ustawienia statycznego adresu, czy to advanced, czy gdzieś przy port fowarding.