Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kamerę zewnętrzną IP kupić by oglądać w przeglądarce w TV Samsung ?

22 Gru 2016 18:50 1791 11
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jaką kamerę zewnętrzną IP kupić (producent , model) bym mógł oglądać obraz np. w przeglądarce w TV Samsung Smart TV i oczywiście w telefonie z Androidem ? Cena do 300 zł. Na serwisach aukcyjnych jest tego dużo. Chodzi mi by się zalogować i oglądać obraz nie tylko przez konkretne oprogramowanie ale przez www ?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 31  
    marcin6660 napisał:
    bym mógł oglądać obraz np. w przeglądarce w TV Samsung Smart TV

Będzie problem. Przeglądarka raczej bardzo prymitywna, często się wiesza.
    Nie pozwala na instalowanie activeX i nie obsługuje logowania.
    Nie jestem pewien jak to wygląda w najnowszych wersjach TV Samsunga.
    Ja mam model 5500 i ... oglądam bez problemu.
    Kamery IP w lokalnej sieci, komputer jako rejestrator i telewizor (przeglądarka) łączy się z komputerem. Program monitoringu umożliwia autologowanie z telewizora i nie używa activeX do wyświetlania obrazu.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 15  
    Ja mam UE48H6500 , UE32H5500 i UE58J5200. Nieraz logowałem się do kamerek ze stron www i działało. Są Cabletech , Media-Tech , JBP , OVERMAX itd. Tylko które działają przez www ?
  • Poziom 31  
    marcin6660 napisał:
    Nieraz logowałem się do kamerek ze stron www i działało.

Wpisywałeś login i hasło? I łączyłeś się wprost z kamerą? I to wszystko przeglądarką telewizora Samsung?
    Podaj jakiś link, chętnie sprawdzę.
  • Poziom 12  
    podłączam sie do tematu bo nie znalazłem takiej kamery,
    generalnie Smarty oraz Androidy TV są mocno ograniczone i nie zainstalujemy na nich aplikacji takich jak na telefonie. Każdy Android TV posiada inny interfejs, dostęp do dedykowanych aplikacji a nie tych ze sklepu play.
    Na teraz polecam Ci set-top-box czyli urządzenie za 200-300zł Hdmi-dongle, sprzęt ten udaje tablet to możemy zainstalować praktycznie wszystko co jest w zasobach wirtualnego sklepu.
    Kamera IP wtedy już dowolna...
    Komfort korzystania z android TV box jest "ciekawy"
  • Poziom 16  
    marcin6660 napisał:
    Witam.
    Jaką kamerę zewnętrzną IP kupić (producent , model) bym mógł oglądać obraz np. w przeglądarce w TV Samsung Smart TV i oczywiście w telefonie z Androidem ? Cena do 300 zł. Na serwisach aukcyjnych jest tego dużo. Chodzi mi by się zalogować i oglądać obraz nie tylko przez konkretne oprogramowanie ale przez www ?

Moim zdaniem to się nie uda, bo kamery zazwyczaj flasha obsługując albo active x, z którym jest problem z przeglądarkach pod TV, jak już to zakup dongle HDMI z androidem, ale to tez lipne rozwiązanie jak dla mnie mało stabilnie i mało praktyczne,

nie lepiej kupić NVR jakiś tani za 300zł dobrą kamerę i podłączyć przez HDMI do TV?
    a drugie wyjście z NVR do modulatora i w pipie mieć tez podgląd?

Przyznam, że testowałem to nawet na TY Sony z androidem gdzie zainstalowałem APK i to tez mało praktyczne było, mimo, że tv szybki, ostatecznie NVR z PIPem rozwiązał sprawę praktycznego, szybkiego podglądu i przesiadka z androidowego TV na samsunga.

Ja u siebie mam NVR Amplituner Onkyo i efekt taki jak na fotce, długo szukałem praktycznego, szybkiego rozwiązania.
  • Poziom 31  
    Nam chodziło o kamerę działającą bez urządzeń peryferyjnych